گیلانیان
سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ Tuesday, 25 February , 2020
ژانویه 19, 2020 کد خبر : 76831 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

حمیدرضا حاجی‌بابایی :

۲۰۰ نماینده در بیانیه‌ای خواستار تعیین تکلیف سفیر انگلستان شدند

۲۰۰ نماینده در بیانیه‌ای خواستار تعیین تکلیف سفیر انگلستان شدند

گیلانیان : نماینده مردم همدان در مجلس گفت: بیش از ۲۰۰نماینده مجلس در بیانیه‌ای از دولت می‌خواهند تا بر اساس این قانون وضعیت سفیر انگلستان در ایران را تعیین تکلیف کنند.

حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۲۹ دی) پارلمان ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا(ع) در تذکر شفاهی خود گفت: یاد و خاطره شهید مقاومت حاج قاسم سلیمانی و همچنین شهدای هواپیمای اوکراین و جانباختگان حادثه کرمان را گرامی می‌داریم.

وی افزود: این روزها مردم با طومارهایی از مجلس می‌خواهند که “وضعیت سفیر انگلستان در ایران را مشخص کنید”، ملت عزیز ایران بدانند مجلس قانون مصوب کرده است.

نماینده مردم همدان در مجلس تصریح کرد: طبق ماده واحده این‌گونه است که وزارت امور خارجه موظف است در چارچوب منافع ملی و دفاع از حقوق ملت  ایران در مدت دو هفته روابط سیاسی را با دولت انگلیس به سطح کاردار تنزل دهد و روابط اقتصادی و بازرگانی را نیز به حداقل ممکن برساند.

حاجی‌بابایی تصریح کرد: امروز بیش از ۲۰۰ نماینده مجلس در بیانیه‌ای از دولت می‌خواهند تا بر اساس این قانون وضعیت سفیر انگلستان در ایران را تعیین تکلیف کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به موضوع بودجه سال ۹۹ خاطرنشان کرد: این روزها بودجه در مجلس مطرح است، اولین مشکل لایحه بودجه سال ۹۹ عدم شفافیت است، باید پرسید که ۲۵۰ هزار میلیارد تومان در تبصره ۱۴ در کجای بودجه قرار دارد، آیا جزو سقف بودجه هست یا نیست؟

وی اضافه کرد: ما بودجه عمومی را ۴۸۴ هزار میلیارد تومان نمی‌دانیم، بودجه را ۷۳۴ هزار میلیارد تومان می‌دانیم، کمیسیون تلفیق باید کاملاً بودجه را شفاف‌سازی کند.

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه دوسقفی بودن بودجه به چه معنا است، گفت: درآمد نفت با نگاه خوشبینانه نوشته شده است و قطعاً تحقق پیدا نمی‌کند، همچنین ۸۰ هزار میلیارد تومان اوراق، کشور را با مشکل جدی روبه‌رو می‌کند و همچنین خلاف برنامه ششم توسعه است. تقسیم ۱۰ میلیارد دلار با دلار ۴۲۰۰تومانی منشأ فساد در کشور می‌شود.

همه ما باید پای حقوق مردم عدالت‌خواهانه بایستیم

رئیس فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع تعیین تکلیف حقوق و مزایای مردم مطرح کرد: خواهش می‌کنم در رابطه با حقوق افراد، مجلس تکلیف را مشخص کند، این موضوع در کشور ظلم است، با اضافه شدن ۱۰درصدی یک نفر دو میلیون حقوق می‌گیرد و دیگری ۲۰ میلیون و این موضوع مانند سال گذشته نباشد که مجلس آن را مصوب کند و دولت اجرایی نکند. همه ما باید پای حقوق مردم عدالت‌خواهانه بایستیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*