گیلانیان
چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ Wednesday, 21 April , 2021
فوریه 14, 2019 کد خبر : 72034 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل :

۲۰۰ هکتار در نوروزمحله دیلمان برای شهرک‌سازی به غیربومی‌ها واگذار شده است

۲۰۰ هکتار در نوروزمحله دیلمان برای شهرک‌سازی به غیربومی‌ها واگذار شده است

گیلانیان : نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با انتقاد از وقوع برخی اتفاقات در حوزه انتخابیه خود گفت:‌ ۲۰۰ هکتار زمین در نوروز محله دیلمان بخش سیاهکل جهت شهرک‌سازی به غیربومی‌ها واگذار شده است.

ذبیح‌الله نیکفر اظهار داشت: واگذاری ۲۰۰ هکتار زمین در نوروز محله بخش دیلمان شهرستان سیاهکل آن هم به افراد غیربومی برای شهرک‌سازی اتفاق ناگواری است که در حوزه انتخابیه اینجانب به وقوع پیوسته و نارضایتی‌های زیادی را نیز به وجود آورده است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل با بیان اینکه در روزهای اخیر به علت اشتباه رسانه‌ها در درج اخبار،‌ نوروز محله از قول وی به‌عنوان بخشی از لاهیجان اعلام شده است افزود:‌ نوروزمحله‌ای که بخشی از اراضی آن برای شهرک‌سازی به غیربومی‌ها واگذار شده در بخش دیلمان شهرستان سیاهکل واقع شده است.

عضو کمیسیون بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی مجلس طرح‌های هادی را یکی از موانع مهم برای توسعه روستاها در گیلان اعلام کرد‌ و ابراز داشت: انتظار داریم مسئولان دستگاه‌های ذیربط برای اجرای درست و بازبینی برخی از قوانین و قواعد این طرح اقدامات عاجلی را اتخاذ کنند.

نیکفر با تأکید بر اینکه به غیربومی‌ها بهای بیشتری داده می‌شود تصریح کرد: اهداء مجوز ساخت و واگذاری ۲۹ هزار متر مربع به یک گروهی آن هم در اراضی منابع طبیعی و تاریخی تعجب‌برانگیز است در حالی‌که دستگاه‌های مربوطه اجرای عملیات گازرسانی در بخش دیلمان را ۲ سال معطل گذاشتند.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های هادی از اصول و اهداف اولیه خود خارج شده‌‌اند گفت: طرح‌های هادی امروز در بسیاری از بخش‌ها و شهرستان‌های گیلان به یک معضل و مانع جدی در برابر توسعه روستاها تبدیل شده است بنابراین لزوم بازنگری و دقت در اجرای آن توسط دستگاه‌های ذیربط ضروری است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “