گیلانیان
پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ Thursday, 23 January , 2020
آذر ۷, ۱۳۹۸ کد خبر : 76064 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

دبیر ستاد انتخابات کشور :

۲۰۸ حوزه انتخابیه در کشور آماده ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس است

۲۰۸ حوزه انتخابیه در کشور آماده ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس است

گیلانیان : دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: فرآیند ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از تاریخ ۱۰ آذرماه در فرمانداری‌ها و ۲۰۸ حوزه انتخابیه سراسر کشور آغاز می‌شود.

سیداسماعیل موسوی ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه در رشت اظهار داشت: بنده در سفر به گیلان  میزان نیازمندی و آمادگی ستاد انتخابات گیلان را مورد بررسی قرار دادم و خوشبختانه آمادگی خوبی ایجاد شده و بسیاری از نیازمندی‌ها نیز برطرف شده است.

دبیر ستاد انتخابات کشور از آغاز فرآیند ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی از تاریخ ۱۰ آذرماه خبر داد و گفت: فرآیند ثبت‌نام از داوطلبان مجلس شورای اسلامی در فرمانداری‌ها و ۲۰۸ حوزه انتخابیه سراسر کشور انجام می‌شود و کنسولگری‌ها، سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های خارج از کشور نیز آمادگی ثبت‌نام از داوطلبان را دارند.

موسوی با بیان اینکه ستاد ثبت‌نام از داوطلبان مجلس شورای اسلامی در وزارت کشور نیز تشکیل شده است و ثبت‌نام داوطلبان در این ستاد نیز به صورت مستقیم انجام می‌شود عنوان داشت: ثبت‌نام از داوطلبان در حوزه‌های انتخابیه کشور به مدت یک هفته و همه روزه انجام می‌شود.

دبیر ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه ۲۹۰ نماینده از ۲۰۸ حوزه انتخابیه استان‌ها انتخاب و به مجلس شورای اسلامی راه پیدا می‌کنند گفت: یازدهمین دوره انتخابات مجلس در حقیقت نخستین انتخابات در گام دوم انقلاب است، بنابراین باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم تا میزان مشارکت مردمی بیشتر شود.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری در ۵ استان کشور از جمله تهران، قم، خراسان رضوی، خراسان شمالی و فارس ابراز داشت: از استان‌های ذکر شده مجموعاً ۷ نماینده برای مجلس خبرگان رهبری انتخاب می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: فرآیند ثبت‌نام داوطلبان مجلس خبرگان رهبری نیز از ۱۵ آذرماه آغاز و تا ۲۱ آذرماه به مدت یک هفته ادامه دارد و داوطلبان جهت ثبت‌نام به فرمانداری‌های مراکز ۵ استان و وزارت کشور مراجعه کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان نیز در این نشست با اشاره به برگزاری دوره آموزشی یک روزه برای مجریان انتخابات استان گیلان اظهار داشت: این دوره یک روزه با حضور دبیر ستاد انتخابات کشور در استانداری گیلان برگزار شد.

محمود قاسم‌نژاد از آمادگی حوزه‌های انتخابیه استان گیلان برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی سخن گفت و ابراز داشت: پیش‌بینی می‌شود که امسال ۳۰ هزار نفر از مجریان برگزاری انتخابات در یازدهمین دوره انتخابات مجلس در گیلان کمک‌کننده باشند.

وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۵۶۰ شعبه اخذ رأی مردم در ۱۶ شهرستان گیلان فعال می‌شوند خاطرنشان کرد: این شعبات پس از تأیید توسط هیئت‌های اجرایی در ۱۶ شهرستان گیلان فعال می‌شوند و در پایان انتخابات نیز ۱۳ تن از منتخبان مردم گیلان به مجلس شورای اسلامی راه پیدا می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

با این ۱۰ راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

نامه ۲۴ اقتصاددان کشور به رئیس‌جمهور:

با این ۱۰ راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

کاهش فاصله بین «علم و صنعت» بهره‌وری را افزایش می‌دهد

معاون سازمان برنامه و بودجه در رشت:

کاهش فاصله بین «علم و صنعت» بهره‌وری را افزایش می‌دهد

پیام مهمی برای جهان مخابره شد/ «ترور بزدلانه» مایه روسیاهی آمریکا

بازتاب نماز جمعه امروز تهران در رسانه‌های جهان؛

پیام مهمی برای جهان مخابره شد/ «ترور بزدلانه» مایه روسیاهی آمریکا

تولید برنج در کشور به خودکفایی می‌رسد

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی :

تولید برنج در کشور به خودکفایی می‌رسد

زندگی سردار سلیمانی

ار سلیمانی