گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
آوریل 2, 2016 کد خبر : 47442 خبر ها

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در رشت:

۲۵۴ واحد صنعتی کشور غیرفعال هستند

۲۵۴ واحد صنعتی کشور غیرفعال هستند

گیلانیان : معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: ۷۳۸ واحد صنعتی داریم که ۴۸۴ فعال و ۲۵۴ غیرفعال هستند و این طرح‌های غیرفعال می‌تواند ۴۶۵۰ شغل ایجاد کنند.

حمید پورمحمدی امروز در اولین جلسه قرارگاه فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گیلان که در سالن استانداری گیلان برگزار شد، اظهار داشت: خوشحالم که در این استان سرسبز هستم و در اولین روزهای سال جدید با جلسه شورای برنامه‌ریزی گیلان کارمان را شروع می‌کنیم.

وی با بیان اینکه سال جدید به‌طور ویژه باید در اجرای شعار اقتصاد مقاومتی در استان تلاش کنیم، گفت: با حمایت مالی که از شرکت فولاد گیلان انجام شد به میزان اشتغال آن ۱۰ درصد اضافه شد.

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با بیان اینکه کارخانجات چوکا را می‌توان از طریق بودجه‌ای که بانک صنعت معدن و صندوق توسعه ارائه می‌دهد، توسعه داد، افزود: قرار بود به طرح‌های کشاورزی ۵۰۰ میلیارد تومان منابع اختصاص گیرد که ۱۵۰ میلیارد تومان اختصاص داده شد و تکمیل و تجهیز ۴ هتل از طریق بانک ملت با ۱۱ میلیارد تومان در مراحل پایانی قرار دارد.

وی با بیان اینکه در پتروشیمی علیرغم جذب سرمایه‌گذار پیشرفت خوبی نداشتیم، خاطر نشان کرد: چون سرمایه‌گذاران منابع مالی خوبی نداشتند در ۴ ماهه اول ۹۴ نسبت به ۹۳ اتمام طرح‌های باقی‌مانده بیشتر شد سال ۹۳، سی‌وسه طرح نیمه تمام تکمیل شد، سال ۹۴ چهل‌ونه طرح تکمیل شدند.

پورمحمدی با اشاره به اینکه راه آهن رشت_قزوین را نیز با توافق بانک و صندوق توسعه پیگیری می‌کنیم، ۷۳۸ واحد صنعتی داریم که ۴۸۴ فعال و ۲۵۴ غیرفعال هستند و این طرح‌های غیرفعال می‌تواند ۴۶۵۰ شغل ایجاد کنند./ منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی