گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
اکتبر 15, 2014 کد خبر : 30562 خبر ها

فرماندار صومعه‌سرا:

۲۶ میلیارد ریال وام بلاعوض به شهرستان صومعه‌سرا اختصاص یافت

۲۶ میلیارد ریال وام بلاعوض به شهرستان صومعه‌سرا اختصاص یافت

گیلانیان : فرماندار صومعه‌سرا با بیان اینکه تاکنون ۲۶ میلیارد ریال وام بلاعوض به شهرستان پرداخت شده است، گفت:سیل و برف سال گذشته آسیب‌های زیادی به این شهرستان و خسارت‌های‌جدی در بخش‌های مختلف به مردم وارد کرد.

غلام‌حسین رجبی بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه حمایت از تولید در گیلان در فرمانداری این شهرستان، اظهار کرد: سیل و برف سال گذشته آسیب‌های زیادی به این شهرستان  و خسارت‌های‌جدی در بخش‌های مختلف به مردم وارد کرد.

وی با بیان اینکه در حادثه سیل سال گذشته هیچ کمکی به این شهرستان صورت نگرفت، افزود: بسیاری از استخرهای پرورش ماهی این شهرستان به دلیل بدهی راکد مانده است و شکستن بازوهای این استخرها سبب شد که ماهی‌ها در آب‌های روان رها شوند و خسارت زیادی به صاحبان استخرها وارد شده که نتوانسته‌اند جبران کنند.

فرماندار صومعه‌سرا گفت: در بخش مسکن و تجاری نانوایی‌ها و خواربارفروشی‌های این شهرستان بیش از ۱۹ میلیارد خسارت دیدند که با پیگیری‌های به عمل آمده این میزان خسارت تامین اعتبار شده و در حال پرداخت است.

رجبی با بیان اینکه تاکنون دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان وام به صورت بلاعوض پرداخت شده، تصریح کرد: با توجه به فصل سرما پرونده‌های بخش‌های آسیب‌دیده از طریق بنیاد مسکن به صورت زنجیره‌ای به بانک‌ها ارائه شده ولی به دلیل زیاد بودن حجم کار و نیروی کار محدود این پرونده‌ها به کندی پیش می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع می‌طلبد که سرپرست بانک‌های استان نظر ویژه‌ای برای این شهرستان داشته باشند تا متقاضیان بتوانند وام‌های خود را دریافت و در مقطع کنونی که فصل سرما است مشکلات خود را برطرف کنند.

فرماندار صومعه‌سرا با بیان اینکه ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان به شهرک‌های صنعتی این شهرستان در حادثه برف سال گذشته آسیب وارد شده، تاکید کرد: این آسیب‌ها همچنان باقی مانده است و هیچ وامی به آنها تعلق نگرفته است.

رجبی با بیان اینکه ۱۴ میلیارد تومان در بخش‌های مختلف کشاورزی اعم از دامداری، پرورش مرغ، گلخانه و غیره خسارت وارد شده، اظهار کرد: با وجود مکاتبات عدیده‌ای که از طریق فرمانداری و جهادکشاورزی این شهرستان به استان شده، تاکنون هیچ کمکی در این بخش صورت نگرفته است./منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی