گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
ژوئن 30, 2014 کد خبر : 28127 خبر ها

رئیس مجمع نمایندگان گیلان:

۲۸۰۰ پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد

۲۸۰۰ پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان در مجلس شورای اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه دولت و مجلس روندی را پیش می‌گیرند که اساس بودجه‌ریزی در کشور را متحول کنند، گفت: ۲۸۰۰ پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد.

حمیدرضا خصوصی‌ثانی بعد از ظهر امروز در جلسه کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان، اظهار کرد: کشور در بحران سخت اقتصادی به سر می‌برد.

وی با بیان اینکه در شرایطی که همه فشارها بر مملکت است، افزود: دولتمردان با همه ظرافت و ریزبینی‌های خود اعتباراتی را در اختیار شهرستان‌ها و استان‌ها برای رفع امورات این کشور داده‌اند.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی گفت: همه دولتمردان به شکلی درگیر ماجرای اعتباری کشور هستند و نظم و سلیقه‌ای که برای اعتدال بودجه لحاظ می‌شود جای تقدیر و تشکر دارد.

خصوصی‌ثانی با بیان اینکه در بنیان بودجه ریزی کشور مشکل داریم، تصریح کرد: همه اعتراضات بر این است که تاکنون خیلی موفق نبودیم تا یک بودجه‌ریزی قدرتمندی را که همه زوایا و مشکلات را در کشور ببیند، تبیین کند.

وی با بیان اینکه دولت و مجلس روندی را پیش می‌گیرند که اساس بودجه‌ریزی در کشور را متحول کنند، خاطرنشان کرد: تحول در این امر وابسته به تصمیمات نظام حاکم است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با تصریح بر اینکه فرماندار باید جلسات ارشادی را برای مسئولان ادارات بگذارد، تاکید کرد: سیاست دولت و نظام برای ادارات طرح و بررسی شود و اطلاعات کلی کشور دست آنها بیاید.

خصوصی‌ثانی اظهار کرد: با اجرای این طرح، درخواست‌ها مدون و همه متوجه می‌شوند که برای رسیدن به چه افقی گام بر می‌دارند.

وی با بیان اینکه اعتبار ۱۱٫۵ میلیاردی برای شهرستان اخذ شده است، افزود: اگر به عمق موضوع پی ببریم متوجه می‌شویم که این امر یک مشکل برنامه‌ریزی در نظام اقتصادی کشور است.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه دولت جدید وراث کارهایی است که در دولت قبل انجام شده، گفت: دو هزار و ۸۰۰ پروژه که در دولت قبل در دست اجرا بود، این دولت به این نتیجه رسید که مقدور به اتمام رساندن این پروژه‌ها نیست.

خصوصی‌ثانی با بیان اینکه مشکلات اعتباری، عدم برنامه‌ریزی‌های قوی از علل به اتمام نرساندن پروژه‌ها است، تصریح کرد: دولت، ۲۸۵ پروژه را که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است را به اتمام می‌رساند و برای مابقی پروژه‌ها برنامه‌ریزی می‌شود تا در آینده آنها را به اتمام برسانند.

وی با بیان اینکه این طرح دولت اعتراض بسیاری از نمایندگان استان‌ها را در بر داشت، خاطرنشان کرد: دولت مصمم شد تا روستاهای محروم را ببیند و شاخصه‌هایی را مطرح کرد و اعتباراتی را برای هر شهرستان و نماینده در نظر گرفت.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان تاکید کرد: اگر اعتبارات تخصیص یافته برای اداره‌ای کم است می‌توانند با همکاری فرماندار از اعتبارات استانی برای شهرستان بهره‌مند شوند.

خصوصی‌ثانی با بیان اینکه اگر به گذشته این شهرستان نگاهی داشته باشند، هیچگاه موتور ساخت و ساز و اجرایی به این خوبی ندیده‌اند، اظهار کرد: در طی دو سال گذشته سعی شده از برترین مسئولان برای اداره، ادارات این شهرستان استفاده شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی