گیلانیان
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ Sunday, 19 May , 2019
تیر ۱۶, ۱۳۹۷ کد خبر : 67721 خبر ها

فرماندار رشت :

۲۸۵ طرح اشتغال‌زایی در شهرستان رشت تصویب شد

۲۸۵ طرح اشتغال‌زایی در شهرستان رشت تصویب شد

گیلانیان : فرماندار رشت گفت: تاکنون ۲۸۵ طرح با مبلغ ۱۷۳ میلیارد و ۳۰ میلیارد تومان در دستگاه‌های اجرایی شهرستان رشت تایید و به کمیته فنی استان ارسال شده است.

سید محمد احمدی ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان رشت در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: رتبه شهرستان رشت در جذب تسهیلات اشتغالزایی تاکنون رتبه مطلوبی نیست.

فرماندار رشت با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون ۱۵ جلسه کارگروه اشتغال در شهرستان رشت تشکیل شده است تصریح کرد: موانع و نواقص موجود در اقدامات به منظور جذب قابل قبول تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان رشت نیازمند ریشه‌یابی است.

احمدی با بیان اینکه سهم شهرستان رشت از تسهیلات اشتغالزایی ۳۱۵ میلیارد تومان بوده که ۲۲۲ میلیارد در حوزه اشتغال فراگیر و ۹۳ میلیارد در حوزه اشتغال روستایی است گفت: تاکنون ۲۸۵ طرح با مبلغ ۱۷۳ میلیارد و ۳۰ میلیارد تومان در دستگاه‌های اجرایی شهرستان تایید شده و به کمیته فنی استان ارجاع شده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت سهم اشتغال‌ روستایی شهرستان رشت را ۲۱۴ طرح با مبلغ ۸۳ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۹۰ درصد تسهیلات اشتغال‌ روستایی شهرستان رشت جذب شده و در روز‌های آینده این میزان به ۱۰۰ درصد نیز افزایش می‌یابد.

فرماندار رشت با اشاره به اینکه سهم اشتغال فراگیر شهرستان رشت ۷۱ طرح به مبلغ ۸۹ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان است و در این حوزه شهرستان رشت ۴۰ درصد تسهیلات را جذب کرده افزود: این آمار به ظاهر قابل قبول بوده اما قابل دفاع نیست.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با بیان اینکه کمیته فنی شهرستان رشت در بررسی و تحقیق طرح‌ها به صورت کارشناسی ورود کرده است خاطرنشان کرد: ۳۰ درصد از تسهیلات اشتغال روستایی شهرستان رشت ویژه گردشکری بوده است.

احمدی با تاکید بر اینکه از محل اشتغال روستایی ۱۰۶ طرح با مبلغ ۲۶ میلیارد و ۸۳۳ میلیون تومان به بانک‌های عامل معرفی شده و تنها ۹ طرح تاکنون پرداخت شده است گفت: تاکنون تنها ۲۶۰ میلیون تومان در بخش اشتغال روستایی در شهرستان رشت پرداخت شده و این امر قابل قبول نیست.

فرماندار رشت با اشاره به اینکه از محل طرح اشتغال‌ فراگیر ۴۶ طرح مصوب شده و با مبلغ ۴۹ میلیارد و ۷۶۹ میلیارد تومان به بانک‌ها ارسال شده و تاکنون حتی یک مورد هم پرداخت نشده است افزود: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات باید در راستای رفع موانع و نقص به طور قانونی اقدام کنند.

احمدی با انتقاد از برخی بانک‌ها و با بیان اینکه بانک‌ها باید در روند پرداخت تسهیلات سرعت بیشتری به اقدامات خود دهند و گزارشات خود را به طور شفاف ارائه کنند افزود: طرح‌هایی که از نظر بانک‌ها دارای توجیه نیست باید به طور سریع حذف شود تا متقاضی معطل دریافت تسهیلات نشود.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با تاکید بر اینکه در وضعیت نامطلوب کنونی در این حوزه به دنبال مقصر نمی‌گردیم و تنها در راستای حل آن مشکلات اقدام می‌کنیم بیان کرد: با همدلی و همراهی دستگاه‌ها و بانک‌ها شهرستان رشت باید در این حوزه موفق عمل کند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz