گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
آوریل 8, 2014 کد خبر : 26221 خبر ها

رئیس هیئت جانبازان و معلولان گیلان خبرداد :

۲ مدال طلا و برنز جهانی دستاورد وزنه‌برداران معلول گیلانی

۲ مدال طلا و برنز جهانی دستاورد وزنه‌برداران معلول گیلانی

گیلانیان : رئیس هیئت جانبازان و معلولان گیلان گفت: دو وزنه‌بردار معلول گیلانی در رقابت‌های جهانی وزنه‌برداری معلولان در امارات یک طلا و یک برنز کسب کردند.

جهانگیر فدایی با اشاره به رکورد شکنی وزنه‌بردار گیلانی در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۴ امارات، اظهار کرد: محسن بختیار در این مسابقات رکورد شکنی کرد و طلایی شد.

وی افزود: در رقابت‌های دسته ۴۹ کیلوگرم و در گروه سنی جوانان بختیار به مصاف حریفان رفت و با ثبت رکورد ۱۳۱ کیلوگرم، علاوه بر کسب نشان طلا، رکورد جهان را که پیش از این در اختیار وزنه‌بردار عراقی بود، ۱۱ کیلوگرم بهبود بخشید.

رئیس هیئت جانبازان و معلولان گیلان گفت: پس از وزنه‌بردار شایسته کشورمان، نمایندگان کشورهای روسیه و ترکیه به ترتیب دوم و سوم شدند.

فدایی درباره رقابت دیگر ملی‌پوش گیلانی، خاطرنشان کرد: سعید حیدرپور در گروه سنی جوانان به مصاف حریفان رفت و با ثبت رکورد ۱۰۴ کیلوگرم نشان برنز این دسته را به دست آورد.

وی تصریح کرد: در گروه جوانان نماینده ازبکستان با رکورد ۱۱۶ کیلوگرم رکورد جوانان جهان را جابه جا کرد و طلا گرفت و نماینده برزیل با رکورد ۱۱۲ کیلوگرم نایب قهرمان این دسته شد.

رئیس هیئت جانبازان و معلولان گیلان گفت: با پایان یافتن سومین روز رقابت‌ها کاروان کشورمان موفق به کسب سه  نشان طلا و یک برنز در بخش جوانان ، دو نقره و یک عنوان نهمی در بخش بزرگسالان شده است.

فدایی با بیان اینکه مسابقات تا ۲۲ فروردین ماه ادامه دارد، افزود: در این مسابقات ۳۳۰ ورزشکار از ۵۹ کشور جهان حضور دارند و تیم ملی کشورمان با ۱۳ وزنه بردار در این مسابقات شرکت کرده و گیلان دو نماینده سرافراز داشته است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی