گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
مارس 2, 2016 کد خبر : 46625 خبر ها

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان:

۳۰ درصد از شهدای استان گیلان، رشتی هستند

۳۰ درصد از شهدای استان گیلان، رشتی هستند

گیلانیان : مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان گفت: شهرستان رشت دارای ۲۲۰۰ شهید است که با این میزان حدود ۳۰ درصد از کل شهدای استان گیلان را در بر می‌گیرد.

ابراهیم طاهرنژاد در نشست برنامه ریزی جهت برگزاری بزرگداشت شهدای گیلان، اظهار داشت: در گیلان ۸۰۰۰ شهید والامقام داریم که ۴۰۰ نفر از این شهدا، شهدای قبل از انقلاب و ایام پیروزی انقلاب هستند که به دست منافقین کوردل و ضد انقلابیون به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه ۳۷ سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و ۳۵ سال از شروع جنگ تحمیلی و تقریبا ۲۷ سال از آخرین روزهای دفاع مقدس گذشته است، افزود: نام شهدا زیباترین نام و بهترین مقصد و آرزو و دست یافتنی ترین هدیه خدا برای بندگان برگزیده است.

طاهرنژاد با اشاره به اینکه بنیاد شهید قبل از شروع جنگ تحمیلی به فرمان امام(ره) تاسیس شد، گفت: جایگاه شهدا در تقویم، نیازمند زیباترین مکان و تاریخ است که با یک تصمیم انقلابی و راهبردی، روز تاسیس بنیاد شهید، روز بزرگداشت شهید نیز نامگذاری شد.

وی با بیان اینکه قطعاحضرت امام خمینی(ره) روزهای پرمخاطره دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را پیش بینی می‌کردند، اظهار داشت: ایشان می‌دانستند که تندبادهای حوادث، انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند لذا مأمن و مکانی را برای زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا تاسیس کردند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: نگاه شهدا متصل به نگاه خداست و از چشمان شهدا تا چشمان خدا و نور خدا راهی نیست؛ اگر نگاه شهدا بر ما با رضایتمندی باشد قطعا”رضایت خدا حاصل شده و این را هم فراموش نکنیم که شهدا با تواضع و افتادگی به آفتاب رسیدند./ منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی