تبلیغ
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ Wednesday, 14 November , 2018
اسفند ۱۵, ۱۳۹۵ کد خبر : 57533 خبر ها

۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به‌زراعی به چایکاران کشور پرداخت می‌شود

۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به‌زراعی به چایکاران کشور پرداخت می‌شود

گیلانیان : رئیس سازمان چای کشور گفت: امسال بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به‌زراعی باغات چای و بهسازی کارخانه‌های چای به چایکاران گیلانی و مازندرانی پرداخت می‌شود.

محمد ولی روزبهان صبح امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه به‌منظور رونق صنعت چای دولت اعتبارات ویژه‌ای برای به‌زراعی و احیای باغات چای در نظر گرفته است اظهار داشت: امسال ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به‌زراعی به چایکاران پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه امسال بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای بهزراعی باغات چای در نظر گرفته شده است افزود: ۳۰ میلیارد تومان اعتبار در اجرای طرح به‌زراعی باغات چای و بهسازی کارخانجات چای در نظر گرفته شد.

روزبهان اعتبارات مذکور را برای چایکاران گیلان و مازندران عنوان و با بیان اینکه ۲۰ میلیارد تومان از اعتبارات مذکور برای چایکاران در نظر گرفته شده است خاطرنشان کرد: تسهیلات به‌زراعی باغات چای بدون بهره و در مدت ۵ سال بازپرداخت می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه به ازای هر هکتار هرس کف‌بر ۶ میلیارد تومان و به ازاری هر هکتار هرس کمربر ۳ میلیون تومان تسهیلات به کشاورزان پرداخت می‌شود افزود: عملیات به‌زراعی تاثیر بسیار گسترده‌ای بر روی کیفیت باغات چای دارد.

رئیس سازمان چای کشور خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود چایکاران از فرصت مذکور برای به‌زراعی باغات خود استفاده  کرده و اقدام به هرس کردن باغات چای خود کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

صنعت چاپ از مولفه های مهم توسعه اقتصادی است

دکتر دلخوش در بازدید از شرکت چاپ و نشر نوین:

صنعت چاپ از مولفه های مهم توسعه اقتصادی است

محرومیت‌زدایی در اولویت “بسیج و سپاه” است

فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران :

محرومیت‌زدایی در اولویت “بسیج و سپاه” است