گیلانیان
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ Monday, 1 March , 2021
مارس 18, 2019 کد خبر : 72506 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان :

۳۴۰ مدرسه در گیلان برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شد

۳۴۰ مدرسه در گیلان برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شد

گیلانیان : مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه ۳۴۰ مدرسه در گیلان برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شد گفت: از ۲۸ اسفند پذیرش در مدارس شروع می‌شود.

نادر جهان‌ آرای عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در رشت اظهار داشت: آموزش و پرورش می‌تواند با همکاری رسانه‌ها در ارتقای سطح آموزش موفق‌تر باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه احتمال در معرض خطر بودن دانش‌آموزان در جامعه بیشتر شده گفت: همه مسئولان حوزه تربیت و آموزش باید برای آگاهی رسانی و ارائه آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان دوره اول متوسطه بیشتر از سایر دانش‌آموزان در معرض خطر استعمال مواد مخدر هستند خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی، مسئولان آموزشی و والدین باید به‌طور جدی پیگیر این مساله باشند.

جهان آرای ضمن اشاره به نقش موثر مشاوران در مدارس گفت: به خاطر هجمه‌های زیاد فرهنگی در جامعه امروز صرفاً نمی‌توان به کار مشاوران بسنده کرد بلکه والدین نیز باید قدرت نه گفتن به ناهنجاری‌ها را به فرزندان خود بیاموزند.

وی با بیان اینکه بیش از دو دهه است که آموزش و پرورش در زمینه اسکان فرهنگیان در مدارس در ایام تعطیلات فعالیت می‌کند افزود: طبیعت زیبا، مردم مهربان و مهمان‌نواز و تنوع غذایی در گیلان باعث شده که همه‌ساله حجم زیادی مسافر به استان ما بیایند.

مدیرکل آموزش و پرورش  استان گیلان گفت: افتتاح قطار، تبلیغات وسیع در جهت بوم گردی و افزایش علاقه مردم به مسافرت‌‌های داخلی به‌دلیل مسائل اقتصادی از جمله عواملی است که تعداد مسافران نوروزی سال ۹۸ در گیلان را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه میزان اسکان مسافران در مدارس رو به افزایش است خاطرنشان کرد: تا به این لحظه ۱۱ مورد در مراکز خانه معلم و ۱۴۸ مورد اتاق و سوئیت از طرف معلمان در آموزش و پرورش گیلان رزرو شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه طبق تأکیدات بالادستی در هیچ رستورانی نباید برنج و چای خارجی وجود داشته باشد افزود: قیمت در رستوران‌های طرف قرارداد با آموزش و پرورش نسبت به مراکز بیرونی مناسب‌تر است.

جهان آرای با اشاره به اینکه ۳۴۰ مدرسه برای اسکان مسافران نوروزی در گیلان در نظر گرفته شده است تصریح کرد: بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ کلاس در کل استان برای این منظور پیش‌بینی شده و از ۲۸ اسفند پذیرش در مدارس شروع می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه تا به این لحظه بیش از دو هزار و ۵۰۰ خانوار از طریق آموزش و پرورش در گیلان جا رزرو کرده‌اند خاطرنشان کرد: ما در مدارس آموزش و پرورش گیلان پذیرای بیش از ۱۱ هزار نفر مسافر نوروزی هستیم.

جهان آرای با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در راستای عدالت آموزشی و کاهش نابرابری، مدارس روستایی و شبانه روزی را تقویت کرده گفت: حدود یک درصد از دانش آموزان گیلانی در مدارس شبانه‌روزی متوسطه اول و دوم درس می‌خوانند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه در مجموع ۳۳۲ مدرسه با جمعیت کمتر از ۱۰ دانش‌آموز داریم اظهار داشت: امسال نسبت به سال گذشته وضعیت مدارس شبانه‌روزی از نظر تغذیه و ارائه برنامه‌های آموزشی بهبود یافته است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت دانش‌آموزی روستایی گیلان ۲۶ درصد است تصریح کرد: تعداد مدارس روستایی گیلان ۵۱ درصد است که مقایسه میزان جمعیت و تعداد مدارس روستایی سطح عدالت آموزشی استان را نشان می‌دهد.

جهان آرای با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار نیروی خصوصی در آموزش و پرورش گیلان مشغول به کار هستند خاطرنشان کرد: اگر در حق نیروهای خصوصی سازمان اجحافی شده می‌توانند از طریق مراجع رسمی و قانونی شکایت خود را پیگیری کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به اینکه هدف جشنواره‌ها و فعالیت‌های المپیادی در مدارس تقویت روحیه کار گروهی در دانش‌آموزان است گفت: تلاش داریم که مهارت‌های کلامی و حرفه‌ای دانش‌آموزان را تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه ضروری است که دانش‌آموزان در کنار دروس، مهارت‌های فنی خود را نیز تقویت کنند افزود: هنرستان‌ها در دوره متوسطه دوم از دو سال آموزش به سه سال رسیده‌اند و این افزایش در جهت تقویت مهارت‌های فنی دانش‌آموزان است.

جهان آرای با اشاره به رتبه ششم گیلان در آموزش و پرورش کشور خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش استان گیلان برای ارتقاء سطح آموزشی و بهبود این رتبه نیازمند همکاری والدین و مجمع خیران مدرسه ساز است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه رونق آموزشی در استان با توجه به پیشینه فرهنگی آن نیازمند کمک‌های مالی بیشتر خیران است افزود: همه باید با همکاری و همدلی در جهت بهبود کیفیت آموزشی دانش‌آموزان خود تلاش کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “