گیلانیان
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 30 November , 2022
دسامبر 18, 2014 کد خبر : 32375 خبر ها

مدیرکل اوقاف گیلان:

۴۰ وقف جدید تا پایان سال در گیلان به ثبت می‌رسد

۴۰ وقف جدید تا پایان سال در گیلان به ثبت می‌رسد

گیلانیان : مدیرکل اوقاف و امورخیریه گیلان با تاکید براینکه تاکنون بیش از ۳۰ مورد وقف جدید در استان به ثبت رسید، گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان سال ۴۰ مورد وقف جدید در استان ثبت شود.

حجت الاسلام ولی عادلی بعد از ظهر امروز در دیدار کارکنان اوقاف گیلان، واقفان و هیئت‌های امنای بقاع متبرکه با بیان اینکه وقف احسان ماندگار و یکی از پایه‌های ایجاد تمدن اسلامی است، اظهار داشت: از طریق وقف می‌توان بخش قابل توجهی از مشکلات جامعه را شناخت و اموال نیکوکاران را در رفع آنها بکار بست.

وی با اشاره به اینکه هفته وقف فرصت مغتنمی برای انعکاس اقدامات خانواده اوقاف است، افزود: برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در هفته وقف در سطح استان بستر مناسبی برای ترویج و تشویق مردم به این سنت حسنه است.

مدیرکل اوقاف گیلان با تاکید براینکه شفاف‌سازی عملکرد اوقاف سبب شده تاکنون بیش از ۳۰ مورد وقف جدید در استان به ثبت برسد، گفت: پیش بینی می‌کنیم تا پایان سال ۴۰ مورد وقف جدید در استان ثبت شود.

عادلی رویکرد اوقاف را تعامل با اندیشمندان و متخصص در حوزه وقف عنوان و تصریح کرد: با اندیشمندان نشست‌هایی برگزار می‌شود که در این نشست‌ها آسیب شناسی و موانع موجود در این حوزه را بررسی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه درصدد جلب مسئولان و نخبگان برای تشویق به سنت حسنه وقف هستیم، افزود: استفاده از ظرفیت مبلغان بومی، زنگ انشا و هفته وقف درمدارس، تجلیل از ائمه جمعه و جماعات، برپایی ایستگاه‌های همه واقف باشیم با حضور کارشناسان مشاور، شرکت ۶۰ هزار و ۸۰ هزار نفر به ترتیب در مسابقات قرآنی سال گذشته و امسال، برگزاری همایش‌های وقف و رسانه و یاوران وقف از جمله فعالیت‌های فرهنگی اداره اوقاف گیلان است.

مدیرکل اوقاف گیلان گفت: امسال ۱۱ هزار نفر در طرح تربیت حافظان قرآن کریم شرکت کردند و ۱۱۹ مبلغ در امسال از قم برای مناسبت‌های مختلف مذهبی اعزام شدند و از ۱۰۰ مبلغ بومی استفاده شد.

عادلی برگرداندن ۲۱۴ هکتار از زمین‌های موقوفه با تعامل و اقدام قانونی را از جمله اقدامات اوقاف در بخش عمرانی عنوان کرد و افزود: به روز کردن موقوفات و احیای موقوفات فرسوده از دیگر اقدامات اداره کل اوقاف گیلان است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد