گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
آوریل 19, 2016 کد خبر : 47878 خبر ها

رئیس خانه صنعت و معدن ایران:

۴۱۵ هزار شغل در بخش صنعت از دست رفت/بانک‌ها خون ما را مکیده‌اند

۴۱۵ هزار شغل در بخش صنعت از دست رفت/بانک‌ها خون ما را مکیده‌اند

گیلانیان : رئیس خانه صنعت و معدن ایران با بیان اینکه ۴۱۵ هزار شغل در بخش صنعت از دست رفته است، خواستار پیگیری وعده بخشودگی جریمه‌های مالیاتی و حل مشکلات بنگاه‌های کوچک شد.

عبدالوهاب سهل‌آبادی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با طرح این سوال که چند درصد از قانون رفع موانع تولید تاکنون اجرایی شده است، اظهار داشت: در این مدت ۴۱۵ هزار شغل در بخش صنعت از دست رفته است.

وی افزود: آقای وزیر اقتصاد می‌گوید برای بخشودگی جرایم مالیاتی کمک می‌کنیم، اما این وعده‌ها عملی نمی‌شود و مدیران کل استان‌ها به آن عمل نمی‌کنند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران خطاب به طیب نیا گفت:‌ بانک‌ها خون ما را مکیده‌اند. ربا و بهره مرکب در بانک‌ها گرفته می‌شود. آقای دکتر فکری برای جریمه‌های دیرکرد بانک‌ها کنید.

وی ادامه داد: شما با بنگاه‌های کوچکی که ۹۵ درصد اشتغال را به دوش می‌کشند و مشکلات متعددی دارند، سروکار دارید، باید برای آنها فکر کنید. یکی از تولیدکنندگان که روزگاری هزار و ۴۰۰ کارگر داشت، مدتی پیش مرد، اما پول کفنش را اطرافیانش دادند. مشکلات تولید این‌قدر زیاد است.

سهل‌آبادی که دل پری از وضعیت فعلی تولید داشت، گفت: سهم ما از کل صادرات در دنیا ۴۱ صدم درصد است که از این میزان ۳۸ صدم آن به فرآورده‌های نفتی اختصاص دارد. اینکه می‌گوییم گشایش‌های بانکی خارجی در حال انجام است، لطفا برای گشایش‌های داخلی هم کاری بکنید.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد