گیلانیان
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ Wednesday, 12 December , 2018
آذر ۱۶, ۱۳۹۶ کد خبر : 63882 خبر ها

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان :

۴۴۰ عنوان کتاب در گیلان منتشر شده است

۴۴۰ عنوان کتاب در گیلان منتشر شده است

گیلانیان : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از انتشار ۴۴۰ عنوان کتاب از سوی ناشران استان در ۶ ماه ابتدایی سال جاری خبر داد.

فیروز فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان امروز (۱۶ آذر) در مراسم افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان با اشاره به وضعیت نشر استان گفت: استان گیلان دارای ۱۵۸ ناشر است که از این تعداد ۳۳ ناشر فعال هستند.

وی با اشاره به فعالیت ۲۷۳ چاپخانه در استان افزود: ۱۳۲ کتابفروشی در استان کتب منتشر شده را در معرض فروش می گذارند.

فاضلی ادامه داد: ناشران استان سال گذشته ۷۶۰ عنوان کتاب منتشر کردند و این تعداد در ۶ ماهه نخست سال جاری به ۴۴۰ عنوان کتاب رسیده که تا پایان سال افزایش بیشتری خواهد داشت.

وی با اشاره به رتبه های برتر استان در جشنواره های کشوری کتاب و نشر اذعان کرد: طرح عیدانه، تابستانه و پائیزه با همکاری کتاب فروشی های برتر و فعال در استان اجرا که هر سال در این خصوص یکی از رتبه های برتر کشور به استان اختصاص می یابد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی یکی از ضروریات اصلی جامعه است تصریح کرد: کتاب از مبانی انتقال فکر است و با کاربردی کردن فرهنگ مطالعه در جامعه می توان شاهد افزایش شور و نشاط بود.

سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان از ١۶ لغایت ٢١ آذر به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در محل دائمی نمایشگاه های استان واقع در کیلومتر پنج جاده رشت به تهران برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*