گیلانیان
جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ Friday, 17 August , 2018
اردیبهشت ۹, ۱۳۹۶ کد خبر : 58802 خبر ها

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی گیلان :

۴۶ هزار و ۱۷۵ شغل در استان گیلان ایجاد کردیم

۴۶ هزار و ۱۷۵ شغل در استان گیلان ایجاد کردیم

گیلانیان : مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی گیلان گفت: تا پایان سال ۹۵ در استان گیلان در قالب کارگروه اشتغال، ۴۶ هزار و ۱۷۵ شغل ایجاد کردیم.

محمود ایزددوست عصر امروز در نشست کار و کارگر با اشاره به در پیش بودن حماسه بزرگ انتخابات اظهار داشت: حضور در انتخابات یک وظیفه بزرگ برای همه مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه ملت ایران امروز به بلوغ سیاسی رسیدند و فرد اصلح را به‌درستی انتخاب می‌کنند افزود: انقلاب ایران یک انقلاب اسلامی است و باید منش و کردار افراد جامعه اخلاق مدارانه و اسلامی باشد.

ایزددوست با تاکید بر اینکه در شروع دولت یازدهم استان گیلان در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان جزء استان ۲۱ کشور بود و جایگاه مطلوبی نداشت تصریح کرد: امروز استان گیلان در حوزه کار، تعاون و رفاه اجتماعی به رتبه ۶ کشوری ارتقاء یافته است.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال ۹۵ در استان گیلان در قالب کارگروه اشتغال، ۴۶ هزار و ۱۷۵ شغل ایجاد کردیم خاطرنشان کرد: سال ۹۵ در استان گیلان ۱۱۰ شرکت تعاونی جدید با گرایشات مختلف تشکیل شد و از این تعاونی‌ها هزار و ۳۷۲ شغل پایدار ایجاد شد.

مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی استان گیلان با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در گیلان بیان داشت: کاهش نرخ بیکاری استان گیلان به معنی رفع مشکلات و معضلات بیکاری در استان نیست اما این حوزه روند رو به رشدی را طی می‌کند.

ایزددوست با تاکید بر اینکه ۴۳ مرکز کاریابی در سطح استان گیلان فعالیت می‌کنند اظهار داشت: ۱۱ هزار و ۹۰۰ نفر مراجعه کننده جویای کار در سال گذشته به این مراکز مراجعه کرده که برای ۵ هزار و ۲۳۷ نفر کار ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه در سطح استان گیلان ۱۹۲ تشکل کارگری، کارفرمایی و بازنشستگان وجود دارد خاطرنشان کرد: در پایان سال گذشته ۲ شرکت تعاونی جدید توسعه و عمران با مشارکت مردم در سیاهکل و تالش افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه روابط بین کارگر و کارفرما یک رابطه مستقیم است و تفکیک این رابطه از هم امکانپذیر نیست تصریح کرد: کارگر با تلاش و سرمایه‌گذاری مدیران شکل می‌گیرد و مدیران برای رسیدن به اهداف اقتصادی خود به کارگر نیاز دارند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*