گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
آگوست 17, 2015 کد خبر : 40025 خبر ها

مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان اعلام کرد:

۴ سد لاستیکی تا پایان سال ۹۴ در گیلان به بهره برداری می‌رسد

۴ سد لاستیکی تا پایان سال ۹۴ در گیلان به بهره برداری می‌رسد

گیلانیان : مدیرعامل آب منطقه ای گیلان با اشاره به ظرفیت های آبی این استان اعلام کرد: در راستای بهره گیری از ظرفیت های آبی استان، چهار سد لاستیکی تا پایان امسال در گیلان به بهره برداری می رسد.

سیف الله آقابیگی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار کرد: با وجود اینکه استان گیلان تنها ۳.۵ درصد جمعیت کشور را در خود جای داده و کمتر از ۱ درصد مساحت ایران را شامل می شود ولی ۷.۶ درصد منابع آب تجدیدپذیر کشور را در خود جای داده که با مدیریت بهینه می تواند به عنوان پتانسیل بزرگی برای تامین آب کشور محسوب شود.

وی با بیان اینکه مدیریت بهینه منابع آبی مستلزم مدیریت سازه ای و ساخت سدهای اصولی است، تاکید کرد: ساخت سازه های آبی باید با در نظر گرفتن مسائل اقتصادی، فنی و محیط زیستی باشد تا ضمن تامین نیازهای آبی، کمترین صدمه را برای محیط زیست داشته باشند.

آقابیگی در ادامه به صرفه جویی ۳۰۰ میلیون مترمکعبی در مصرف آب اشاره کرد و افزود: خوشبختانه سال زراعی جاری با وجود اینکه سال خشکی محسوب می شد با همکاری کشاورزان به خوبی به اتمام رسید و مردم کمک کردند تا بتوانیم ۳۰۰ میلیون مترمکعب آب صرفه جویی کنیم.

وی با اشاره به افتتاح سد مخزنی آیت الله بهجت (ره) در رودبار تصریح کرد: با افتتاح این سد، بخش اعظمی از نیاز آب شرب استان تامین شده و بهره برداری از این سد دغدغه تامین آب کشاورزی از سد سفیدرود را به حداقل رسانده است.

آقابیگی همچنین از افتتاح چهار سد لاستیکی تا پایان سال ۹۴ خبر داد و گفت: بر اساس تصویب دولت، ۱۱ سد لاستیکی در گیلان تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید و عملیات اجرایی ۷ سد باقیمانده نیز در سال ۹۴ آغاز شده و تا پایان سال ۹۵ افتتاح می شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی