تبلیغ
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ Wednesday, 14 November , 2018
شهریور ۲, ۱۳۹۶ کد خبر : 61807 خبر ها

فرماندار رشت :

۵ میلیارد تومان به پروژه های عمرانی شهرداری رشت اختصاص می یابد

۵ میلیارد تومان به پروژه های عمرانی شهرداری رشت اختصاص می یابد

گیلانیان : فرماندار رشت در مراسم تحلیف اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی این شهر از کمک پنج میلیارد تومانی فرمانداری به پروژه های عمرانی شهرداری رشت خبر داد.

سیروس شفقی در مراسم تحلیف اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر رشت که ظهر چهارشنبه برگزار شد، اظهار کرد: برای اولین بار، فرمانداری رشت پنح میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های عمرانی شهر و برای کمک به شهرداری در مسیر تکمیل پروژه ها اعطا می کند.

وی با اشاره به آغاز رسمی فعالیت شوراهای اسلامی درهفت شهر و ۲۸۲ روستای شهرستان رشت افزود: تعامل دولت و مدیریت شهری می تواند بسیاری از مسائل و مشکلات شهری را حل کند.

فرماندار رشت با بیان اینکه مجموعه منتخبین شورای پنجم شهر رشت نشان می دهد که پشتوانه تجربه در آن بسیار قوی است ادامه داد: شرط اول در مدیریت شهری، همدلی و همراهی است.

شفقی تصریح کرد: شهر رشت با چالش های متعددی روبه رو است و مطمئنا نیازمند فعالیت و تلاش گسترده شورانشینان برای رفع این چالش هاست.

وی انتخاب شهردار و هیات رئیسه شورا را دو وظیفه مهم شورا دانست و گفت: رشت نیازمند شورایی کارآموز و پرتلاش است تا فساد ستیزی، شفافیت در عملکرد، توجه به مسائل زیست محیطی و پایبندی به مصالح و منافع شهر را سرلوحه خود قرار دهد.

این مقام مسئول افزود: فرمانداری رشت آمادگی دارد با تمام توان در کنار نهاد مدیریت شهری رشت برای رفع نواقص شهر تلاش کند.

رعایت قانون و اخلاق مداری؛ سرلوحه فعالیت شورا

در ادامه مراسم تحلیف اعضای شورای پنجم رشت، معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری استان گیلان به زیرساخت های نامناسب شهر رشت اشاره و اظهار کرد: تلاش شورا و شهرداری باید رفع مشکلات شهروندان و همدلی و تعامل بیشتر با دستگاه های اجرایی در این راستا باشد.

احمد آقائی با بیان اینکه حقوق شهروندی باید در راس امور و توجه مسئولان قرار گیرد افزود: طبق قانون، تخلفاتی که موجب اجحاف حقوق شهروندان می شود از سوی دادستانی قابلیت پیگیری دارد و دادگستری در این مسائل، حافظ حقوق شهروندان است.

وی با تاکید بر رعایت قانون در همه اقدامات از جمله مدیریت شهری گفت: دو اصل رعایت قانون و توجه به حقوق شهروندی برای پاسخگویی به مطالبات مردم از وظایف اصلی شورای شهر است.

معاون دادگستری استان گیلان تاکید کرد: انتخاب شهردار نیز از اصلی تین وظایف شورانشینان است که در این امر باید به دغدغه افراد و احساس مسئولیت در قبال وظایف شهردار توجه بیشتری صورت گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

صنعت چاپ از مولفه های مهم توسعه اقتصادی است

دکتر دلخوش در بازدید از شرکت چاپ و نشر نوین:

صنعت چاپ از مولفه های مهم توسعه اقتصادی است

محرومیت‌زدایی در اولویت “بسیج و سپاه” است

فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران :

محرومیت‌زدایی در اولویت “بسیج و سپاه” است