گیلانیان
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ Saturday, 19 January , 2019
خرداد ۱۹, ۱۳۹۷ کد خبر : 67341 خبر ها

فرماندار رشت :

۶۵ درصد اعتبارات تسهیلات بخش روستایی رشت جذب شد

۶۵ درصد اعتبارات تسهیلات بخش روستایی رشت جذب شد

گیلانیان : فرماندار رشت گفت: ۶۵ درصد اعتبارات تسهیلات بخش روستایی و ۲۵ درصد اعتبارات تسهیلات اشتغال فراگیر در شهرستان رشت جذب شد.

محمد احمدی عصر امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه مردم رشت بار دیگر در روز جهانی قدس حماسه آفریدند اظهار داشت: مردم رشت بار دیگر برگ زرینی را در تاریخ گیلان به یادگار گذاشتند.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه سایه ولایت یک نعمت بزرگ و افتخاری عظیم برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است خاطرنشان کرد: مردم ایران اسلامی در زیر سایه ولایت مطلقه فقیه به عظمت، اقتدار و افتخار در جهان دست‌ یافته‌اند.

احمدی با تاکید بر اینکه تاکنون به‌صورت حرفه‌ای به مسائل مختلف در شهرستان رشت نگاه نشده و ورود به حوزه‌های مختلف در این شهرستان تنها به شیوه صحبت و چانه‌زنی بوده است گفت: شهرستان رشت نزدیک به یک میلیون جمعیت دارد و این امر نیازمند توجه ویژه است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با اشاره به اینکه شهر رشت ۱۲ نقطه حاشیه‌نشینی و ۱۶ نقطه پرخطر دارد افزود: موضوعات آسیب‌های اجتماعی مقوله‌ای بسیار مهم در شهرستان رشت است که نادیده‌گرفتن این مباحث موجب وارد شدن زیان‌های جبران‌ناپذیر به مباحث فرهنگی شهر رشت می‌شود.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه در شهرستان رشت محور‌های رسیدن به توسعه پایدار در سه بخش تبیین شده که  مهمترین این محور‌ها حوزه کشاورزی است تاکید کرد: قریب به ۳۰ درصد اراضی شالیزاری استان گیلان در شهرستان رشت است.

احمدی با تاکید بر اینکه از ۲۳۸ هکتار از اراضی شالیزاری استان گیلان ۶۴ هزار هکتار در محدوده شهرستان رشت است که این میزان ۲۷ درصد از اراضی شالیزاری گیلان را شامل می‌شود بیان کرد: حوزه کشاورزی در شهرستان رشت باید به سمت شیوه‌های نوین و مکانیزه پیش رود.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با اشاره به اینکه عمده کشاورزان در شهرستان رشت فعالیت کشاورزی خود را در اراضی کمتر از یک هکتار انجام می‌دهند تصریح کرد: این مقوله موجب می‌شود تا این فعالیت با صرفه اقتصادی مطلوبی همراه نباشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با همت مسئولان مدیریت منابع آب کشاورزی در شهرستان رشت به‌درستی انجام شده است خاطرنشان کرد: مدیریت علمی کشاورزی و رفتن به سمت شیوه‌های مدرن و مکانیزه در حوزه کشاورزی عاملی برای رونق در این حوزه است.

فرماندار رشت با تاکید بر اینکه صرفه‌جویی در مصرف آب کشاورزی و اجرای طرح تجهیز از هدف‌گذاری شهرستان رشت در حوزه کشاورزی است اظهار داشت: ایجاد زمینه‌های کشت دوم در اراضی کشاورزی شهرستان رشت به‌طور ویژه دنبال می‌شود.

احمدی با اشاره به اینکه کمتر از ۱۸ درصد از اراضی شالیزاری شهرستان رشت تجهیز و تسطیح اراضی شده است بیان کرد: این شاخص برای شهرستان رشت به هیچ عنوان‌ قابل قبول نیست زیرا ۳۹ درصد از شاغلان بخش کشاورزی گیلان در شهرستان رشت ساکن هستند.

 وی با اشاره اینکه شهرستان رشت به طور تقریبی در تمامی شاخص‌ها عقب مانده است و همه تلاش مسئولان این  شهرستان در راستای جبران عقب‌ماندگی به پیش می‌رود خاطرنشان کرد: شهرستان رشت باید خود را در شاخص‌ها به حداقل‌های استانی برساند.

احمدی با بیان اینکه شهرستان رشت در شاخص‌های راه روستایی، آب شرب سالم‌ و برق عقب مانده است و این مقوله قابل قبول نیست تصریح کرد: با تفکر جهادی و حضور در صحنه به‌منظور فراهم کردن آرامش و آسایش مردم باید شاخص‌ها در شهرستان رشت افزایش یابد.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با تاکید بر اینکه یکی از دغدغه‌های بزرگ‌ دولت مقوله اشتغال است خاطرنشان کرد: در حال حاضر با راه‌اندازی سامانه کارا به متقاضیان اشتغال در شهرستان رشت تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان رشت قریب به ۳۱۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان پرداخت می‌شود بیان کرد: ۲۲۲ میلیارد از اعتبارات مذکور در حوزه اشتغال فراگیر و ۹۳ میلیارد تومان در حوزه اشتغال روستایی پرداخت می‌شود.

فرماندار رشت با بیان اینکه در حال حاضر ۶۵ درصد اعتبارات تسهیلات بخش روستایی و ۲۵ درصد اعتبارات تسهیلات اشتغال فراگیر در شهرستان رشت جذب شده است تصریح کرد: تکریم ارباب‌رجوع و رسیدگی به امورات مردم باید از سوی مسئولان مورد توجه ویژه قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

سرپرست اداره بندر و دریانوردی آستارا :

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

‌گیلان ‌سالمندترین استان کشور شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

‌گیلان ‌سالمندترین استان کشور شد

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

مدیرامور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

۵ هزار میلیارد تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد/ایجاد۶۴ هزار شغل

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون :

۵ هزار میلیارد تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد/ایجاد۶۴ هزار شغل

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان :

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان :

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون :

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

پست  ۲۰/۶۳ کیلوولت ضیابر احداث خواهد شد

مدیر دفتر مهندسی طرح های شرکت سهامي برق منطقه اي گيلان :

پست ۲۰/۶۳ کیلوولت ضیابر احداث خواهد شد