گیلانیان
پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ Thursday, 2 December , 2021
اکتبر 16, 2021 کد خبر : 82433 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان سپاه گیلان :

۶۸ زندانی جرایم غیرعمد امسال توسط خیرین اقشار بسیج در گیلان آزاد شدند

۶۸ زندانی جرایم غیرعمد امسال توسط خیرین اقشار بسیج در گیلان آزاد شدند

گیلانیان : مسئول سازمان بسیج حقوقدانان سپاه گیلان گفت: ۶۸ زندانی جرایم غیرعمد توسط خیرین اقشار بسیج از ابتدای سال تاکنون در گیلان آزاد شدند.

سرهنگ پاسدار مهدی نباتی اظهار داشت: سازمان بسیج حقوقدانان سپاه گیلان در راستای انجام مأموریت‌های ذاتی خود کاهش ورودی پرونده‌ها به مراجع قضایی و ورودی زندان‌ها را در دستور کار دارد.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان سپاه گیلان خاطرنشان کرد: در این راستا ابتدا افزایش سطح سواد حقوقی جامعه را دنبال می‌کنیم چرا که با افزایش سطح اطلاعات حقوقی مردم خود به خود شاهد کاهش سطح ارتکاب جرایم خواهیم بود.

نباتی با بیان اینکه این آگاهی‌بخشی در قالب هر مسجد یک حقوقدان پیگیری می‌شود گفت: ۷۲ مسجد شاخص در سطح استان شناسایی شده و در هر مسجد یک حقوقدان شامل وکیل یا کارشناسان خبره حقوقی را معرفی کردیم.

وی ابراز داشت: این وکلا با حضور در مساجد به ارائه مشاوره حقوقی و یا بالا بردن سطح اطلاعات مجموعه آن مسجد می‌پردازند که البته به دلیل شیوع کرونا و کاهش حضور مردم در مساجد این اقدام با چالش مواجه شده است.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان سپاه گیلان عنوان کرد: در راستای کاهش ورودی زندان‌ها تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان و شورای حل اختلاف استان امضاء و ۸۲ وکیل پیشکسوت بسیجی در قالب بنیاد ملی صبر ساماندهی شده‌اند.

نباتی با بیان اینکه وکلای مذکور در زمان و مکانی که شورا معین خواهد کرد حضور یافته و پرونده‌ها جهت ایجاد صلح و سازش به آنان ارجاع داده می‌شود افزود: هدف ما از این اقدام جلوگیری از ورود پرونده به دادگستری و افزایش تعداد زندانیان است.

وی خاطرنشان کرد: تمام سعی سازمان بسیج حقوقدانان این است که در ابتدای امر پرونده‌ها را به صلح و سازش منتهی کنیم همچنین از دیگر اقدامات ما در جهت کاهش ورود زندانیان، بهره‌گیری از کمک خیرین برای آزادسازی زندانیان است.

نباتی گفت: با توجه به تأکید ویژه‌ فرماندهی سپاه گیلان برای برگزاری منظم جلسات ستاد آزادسازی زندانیان، این جلسات به طور منظم برگزار و در آن به هر قشری وظایفی محول شده که در راستای آزادی زندانیان مربوط به همان قشر اقدام کند.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان سپاه گیلان با اشاره به آزادسازی دو زندانی هفته گذشته توسط خیرین بسیج رسانه سپاه گیلان ابراز داشت: از ابتدای سال تاکنون ۶۸ زندانی توسط خیرین مجموعه‌های مختلف اقشار بسیج آزاد شده‌اند.

وی سرکشی از خانواده‌های زندانیان و اعطای بسته‌های معیشتی به آنان را از دیگر وظایف بسیج حقوقدانان خواند و افزود: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۳۰۰ بسته کمک ‌معیشتی هر کدام به ارزش ۴ میلیون ریال به خانواده‌های زندانیان اعطاء شد.

نباتی خاطرنشان کرد: همچنین ۱۰۰ کارت هدیه ۲ میلیون ریالی توسط سازمان بسیج حقوقدانان سپاه گیلان در دو مرحله به اداره‌کل زندان‌های استان جهت توزیع در بین زنان زندانی سرپرست خانوار یا خانواده زندانیان تحویل داده شد.

وی با بیان اینکه با توجه به هماهنگی خوب بین سازمان بسیج حقوقدانان و اداره‌کل زندان‌ها این اقدامات ادامه دارد گفت: تلاش داریم تا حد توان زندانیانی که به دلایل مبالغ پایین در زندان به سر می‌برند را با جمع‌آوری این مبالغ آزاد کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سردار جنگل، همزمان با استبداد داخلی و استعمار خارجی مبارزه کرد / نهضت میرزا کوچک، ریشه های عمیق اعتقادی دارد

استاندار در جلسه هماهنگی برگزاری سالروز شهادت میرزا کوچک و شهدای روحانی گیلان اظهار داشت؛

سردار جنگل، همزمان با استبداد داخلی و استعمار خارجی مبارزه کرد / نهضت میرزا کوچک، ریشه های عمیق اعتقادی دارد

سهم گیلان از طرح نهضت ملی مسکن ۲۸ هزار واحد است

در جلسه شورای مسکن گیلان مطرح شد؛

سهم گیلان از طرح نهضت ملی مسکن ۲۸ هزار واحد است