گیلانیان
چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ Wednesday, 21 April , 2021
ژوئن 30, 2018 کد خبر : 67624 خبر ها گفت و گو

رئیس پلیس راهور گیلان :

۷۰ درصد تقاطع‌های رشت به “دوربین‌ ثبت تخلف” مجهز می‌شوند

۷۰ درصد تقاطع‌های رشت به “دوربین‌ ثبت تخلف” مجهز می‌شوند

گیلانیان : رئیس پلیس راهور گیلان گفت:‌ به‌زودی ۷۰ درصد تقاطع‌های کلانشهر رشت مجهز به دوربین‌های هوشمند ثبت تخلف می‌شوند.

سرهنگ محمدرضا محمدی اظهار داشت: در راستای استفاده از سامانه‌های هوشمند ترافیکی در شهر،‌ به‌زودی ۷۰ درصد تقاطع‌های کلانشهر رشت مجهز به دوربین‌های ثبت تخلف هوشمند می‌شوند.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان عنوان کرد:‌ از دیدگاه پلیس قرار نیست جرایم رانندگی در سبد خانوارها بنشینند بلکه پلیس درصدد است به نوعی شهر را در برخورد با رانندگان متخلفی که اقدام به زیر پا نهادن مقررات و حقوق شهروندان دیگر می‌کنند ناامن کند.

محمدی نظارت‌های هوشمند را در امر کنترل ترافیک بسیار مؤثر خواند و افزود:‌ افزایش نرخ جرایم تخلفات رانندگی و موضوعاتی از این دست نتوانسته بازدارندگی مناسبی را در حوزه کاهش تخلفات ایجاد کند بنابراین پلیس به سراغ استفاده از انواع سامانه‌های هوشمند سوق پیدا کرد.

وی درباره نصب و راه‌اندازی دوربین‌های ثبت تخلف در کلانشهر رشت تصریح کرد:‌ سامانه هوشمند کنترل ترافیک و ثبت تخلفات رانندگی در سطح شهر توسط دوربین‌های ویژه برای نخستین بار است که در کلانشهر رشت به‌عنوان تنها شهر شمال کشور اجرا و به بهره‌برداری رسیده‌اند.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان راه‌اندازی مرکز هوشمند کنترل ترافیک برای شهر رشت را امری واجب خواند و گفت:‌ برای کنترل ترافیک شهر رشت با توجه به افزایش روز‌افزون خودروها، رانندگان کم‌ تجربه‌ و بعضاً بی‌تجربه استفاده از چنین سامانه‌هایی ضروری است.

محمدی با اشاره به درصد بسیار پایین خطا و اشتباه در دوربین‌های هوشمند ثبت تخلف عنوان کرد:‌ با استفاده از این سیستم علاوه بر اینکه کنترل ترافیک شهر به‌صورت شبانه‌‌روزی و بدون وقفه انجام می‌شود در فرآیند ثبت تخلفات احتمال بروز هرگونه خطا و اشتباه نیز کاهش پیدا می‌کند.

وی وضعیت معابر و محورهای داخلی شمال از جمله استان گیلان را بسیار خاص و ویژه اعلام کرد و بیان داشت:‌ دوربین‌های هوشمند ثبت تخلفات رانندگی برخلاف نیروی انسانی پلیس می‌توانند در تمام ساعات و در هر شرایط آب و هوایی مأموریت خود را با دقت کامل انجام دهند.

محمدی در مورد گذر از چراغ قرمز در حالت گردش به راست در تقاطع‌ها نیز افزود:‌ رانندگان زمانی می‌توانند در تقاطع‌های چراغ‌دار این عمل را انجام دهند که تابلوی گردش به راست نصب شده باشد در غیر اینصورت عملشان تخلف محسوب شده و ۲۰۰ هزار تومان جریمه به آنان تعلق می‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “