گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
مارس 2, 2014 کد خبر : 25217 خبر ها

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان:

۷۰ مدرسه گیلان با اعتبار ۲۸ هزار میلیارد تومانی مقاوم‌سازی شد

۷۰ مدرسه گیلان با اعتبار ۲۸ هزار میلیارد تومانی مقاوم‌سازی شد

گیلانیان : مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان با بیان اینکه در بخش مقاوم‌سازی مدارس ۶۱ پروژه با ۲۷۸ کلاس با اعتبار ۲۸ هزار و۵۰۰ میلیارد تومان در گیلان در دست اجرا است، گفت: ۷۰ مدرسه گیلان مقاوم‌سازی شد.

عمران حسن‌زاده عصر امروز در جمع خیران مدرسه ساز فومن اظهار کرد: مدرسه راهنمایی رضانیای فومنی و دبیرستان دخترانه لیلا کمایی در ای شهرستان با یک میلیارد و۴۵۰ میلیون تومان هزینه در دو زمین به مساحت سه هزار و ۴۶۷ متر مربع احداث شد.

وی با اشاره به اینکه مدرسه راهنمایی احمد رضانیای فومن با مساحت یک هزار و ۲۲۵ متر مربع و در دو طبقه و شش کلاس و ۵۵۰ متر محوطه سازی ساخته شده است، افزود: این مدرسه در دوسال با اعتبار۴۵۰ میلیون تومان و مساحت ساختمانی ۶۷۵ متر مربع احداث شد.

مدیر کل تجهیز و نو سازی گیلان گفت: دبیرستان دخترانه زنده یاد لیلا کمایی شهر ماکلوان در دو طبقه با سالن ورزشی در زمینی به مساحت دو هزار ۲۴۲ متر مربع با زیر بنای هزار ۷۶۰ متر مربع و با محوطه سازی هزار متر مربع و هزینه یک میلیارد تومان به بهر برداری رسید.

حسن‌زاده با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان احداث مدارس ۲۰ پروژه با ۷۸ کلاس در زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع با اعتبار بالغ بر ۹میلیارد تومان را در حال ساخت داریم، خاطرنشان کرد: در بخش مقاوم‌سازی ۶۱ پروژه با ۲۷۸ کلاس با اعتبار ۲۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در دست اجرا است.

وی افزود: با مشارکت خیرین چهار مدرسه با ۲۴ کلاس در شهرستان‌های رودسر، رضوانشهر و فومن که از محل آورده خیرین اعتبار ۲۴۲ میلیون تومان بود ساخته شد و در بخش مقاوم‌سازی ۷۰ مدرسه تکمیل و ۱۱۴ مدرسه در حال اجرا است و ۲۴ مدرسه در این بخش تحویل داده شد.

خیر مدرسه‌ساز در این مراسم گفت: اگر خداوند این توفیق را به من دهد کار مدرسه‌سازی را ادامه می‌دهم و باز هم مدرسه به نام همسرم و به تعداد فرزندانم می‌سازم.

احمد رضانیای فومنی افزود: من حدود ۵۰ سال است که دور از شهرم و زادگاهم فومن زندگی می‌کنم ولی عرق به وطن داشتم و با تشویق همسرم این مدرسه را ساختم.

وی با بیان اینکه در سال‌های دور زمانی که کلاس اول ابتدائی را در فومن می‌خواندم از دست خیری در مدرسه لباسی به من رسید و آن همیشه در ذهنم بود و امروز خوشحالم که توانستم این کودکان را چنین شاد ببینم و امید وارم که بچه‌ها از ما یاد بگیرند و در آینده از خیرین باشند، خاطرنشان کرد: بچه‌های این شهر باید در بهترین مدر سه‌ها درس بخوانند.

رئیس آموزش و پرورش فومن در این مراسم گفت: این حضورپور شور اولیا در این مدرسه راهنمایی نشان از قدر شناسی مردم نسبت به خیرین است و با این حرکت مردم قدردانی خود را از خیرین مدرسه ساز نشان دادند.

قربان قربانی با بیان اینکه ما دو مدرسه دیگری را در این شهر در حال احداث داریم که نیاز به همت مردم و خیرین دارد، افزود: شهرستان فومن در نرم مدرسه‌سازی اگر چه پایین است ولی میانگین خوبی در استان داریم.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان فومن توانسته در منطقه سه رتبه نخست کنکور را در کشور بدست اورد و این با تلاش معلمان محقق شد و بنده از همه کارکنان آموزش و پرورش و معلمان و دانش آموزان در کسب این رتبه تقدیر می‌کنم.

نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار کرد: انسان‌ها در زندگی خود اثراتی را ایجاد می‌کنند و در زمان حیات فعالیتی دارند و خیرین که بخشی از مال خود را در زمان حیات خود برای ارامش دل و رضای خدا می‌بخشند توفیقی است که خدا به آنها بخشید.

ناصر عاشوری خطا ب به دانش‌آموزان گفت: قدردان این نعمت‌ها باشید علم یاد بگیرید تا آینده دار کشور باشید زیرا شما چشم امید رهبر و ملت هستید.

وی از معلمین خواست، معیارها را در نظر بگیرید برای دانش آموزان سخت گیری لازم را انجام دهید و در تربیت صحیح کوشا باشید.

نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی خطاب به مدیر کل آموزش و پرورش گیلان گفت: در ارتباط با مدیران میانی مدارس از برخورد سیاسی دور و مدیران ارزشی و با تجربه راخفظ کنید زیرا جابجایی مدیران با تجربه به صلاح کشور و جامعه نیست./منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی