گیلانیان
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ Friday, 6 December , 2019
مرداد ۱۹, ۱۳۹۸ کد خبر : 74464 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

فرمانده انتظامی استان گیلان :

۸۵ درصد جرایم سایبری توسط پلیس شناسایی می‌شود

۸۵ درصد جرایم سایبری توسط پلیس شناسایی می‌شود

گیلانیان : فرمانده انتظامی استان گیلان گفت: نزدیک به ۸۰ تا ۸۵ درصد جرایمی که در حوزه سایبری اتفاق می‌افتد توسط پلیس کشف می‌شود.

سردار پاسدار محمدرضا اسحاقی صبح امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران اظهار داشت: در چهار ماهه نخست امسال ۲۲ طرح تشدید مقابله با سارقان حرفه‌ای در گیلان اجرایی شده است که به موجب آن ۵۴۸ سارق و مجرم حرفه‌ای که اکثراً نیز غیربومی بودند در این استان دستگیر شد.

فرمانده انتظامی گیلان شناسایی و‌ دستگیری یک باند از سارقان حرفه‌ای که عملیات آن دیشب توسط پلیس انجام شد را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: این باند از سارقان حرفه‌ای با ۳ نفر عضو که هر سه آن‌ها ساکن کرج هستد با هوشیاری پلیس شناسایی و دستگیر شده و نزدیک به یک کیلوگرم طلا و زیورآلات از آنان کشف شد.

سردار اسحاقی با تأکید بر اینکه تمام اقدامات پلیس به صورت سلبی نیست و حجم زیادی از آن در حوزه فعالیت‌های خدماتی است تصریح کرد: در چهار ماهه نخست امسال به طور میانگین روزانه ۳ هزار و ۲۵۳ تماس در مرکز ۱۱۰ پلیس ثبت شده است که آمار آن نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۲۸ درصد افزایش یافته است.

وی اقدامات انجام شده پلیس در حوزه فعالیت‌های ارشادی و عملیاتی مربوط به تماس‌های دریافتی از مرکز ۱۱۰ را نیز برشمرد و ابراز داشت: در چهار ماهه نخست امسال از مجموع ۴۳ هزار و ۴۴۰ تماس‌ دریافتی ۱۹ هزار و ۳۰۵ فقره آن عملیاتی و ۲۱ هزار و ۴۳۵ فقره آن نیز با فعالیت‌های ارشادی پلیس حل و فصل شده است.

فرمانده انتظامی گیلان‌ انجام هزار گشت توسط پلیس در سطح جاده‌ها، معابر، خیابان‌ها و معابر استان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در حوزه کاهش حوادث رانندگی با وجود افزایش میزان ترددها و ورود مسافران به خطه گیلان در چهار ماهه نخست امسال شاهد کاهش ۱۲ درصدی آمار جانباختگان در استان بوده‌ایم.

سردار اسحاقی همکاری بخش‌هایی نظیر اورژانس، هلال احمر و دستگاه‌های ذیربط با پلیس در مسیر کاهش آمار جانباختگان حوادث رانندگی را مورد توجه قرار داد و گفت: از ابتدای امسال آمار فوت‌ شده‌های گیلان در این حوزه ۲۰۷ نفر گزارش شد که در مقایسه با ۲۴۱ نفر کشته شده سال گذشته تا حدودی میزان آن کاهش یافته است.

وی از آموزش موتورسواران و عابران پیاده توسط پلیس با هدف کاهش آمار تصادفات و ارتقاء سطح دانش ترافیکی توسط پلیس به موتورسواران و عابران پیاده سخن گفت و عنوان کرد: در چهار ماهه نخست امسال تاکنون بیش از ۴۰ برنامه برای آموزش موتورسواران اجرا و نزدیک به ۷ هزار کلاه ایمنی بین آنان توزیع شده است.

فرمانده انتظامی گیلان‌ با اشاره به اینکه ۷۲ درصد از جانباختگان حوادث ترافیکی این استان موتورسواران و عابران پیاده بوده‌اند خاطرنشان کرد: طرح عابر یار نیز یکی از طرح‌های موفق و خوبی است که امسال توسط پلیس در چهار راه‌ها و با همکاری همیاران پلیس اجرایی شد و در آینده گستره اجرای آن وسیع‌تر می‌شود.

سردار اسحاقی افزایش درصد وقوع سرقت‌‌های خرد در گیلان به نسبت مدت چهار ماهه سال گذشته را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت: در حوزه کشف سرقت‌های خرد انجام شده در سطح گیلان، ۸۲ درصد از آن در چهار ماهه نخست امسال کشف شد که این آمار کارکرد بالای نیرو‌های پلیس را در این حوزه نشان می‌دهد.

وی در تشریح فعالیت‌های پلیس در حوزه مربوط به برخورد با توزیع کنندگان و فروشندگان مواد مخدر اظهار داشت: در چهار ماهه نخست امسال جمعاً هزار و ۴۰۹ پرونده در این حوزه تشکیل و ۵۶۶ جاعل و کلاه‌بردار توسط پلیس دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده‌اند که اغلب این افراد دستگیر شده توزیع کنندگان خرد محسوب می‌شوند.

فرمانده انتظامی گیلان‌ با بیان اینکه نزدیک به ۸۰ تا ۸۵ درصد جرایمی که در حوزه فضای مجازی اتفاق می‌افتد توسط پلیس کشف می‌شود عنوان کرد: در چهار ماهه نخست امسال بیش از ۳۷۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته آمار جرایم فضای مجازی در گیلان افزایش پیدا کرده که این موضوع بسیار نگران کننده است.

سردار اسحاقی ورود اصحاب رسانه و خبرنگاران به حوزه جرایم فضای مجازی و همکاری آنان با پلیس در راستای ارتقاء آگاهی‌های عمومی را لازم و ضروری اعلام کرد و افزود: در حال حاضر نزدیک به ۷۰ درصد از قربانیان فضای مجازی بین ۲۰ تا ۳۵ سال سن دارند که تنها از سر ناآگاهی و کنجکاوی به دام مجرمان سایبری گرفتار می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

اگر توان مدیریت ندارید مسئولیت نپذیرید

امام خامنه‌ای خطاب به داوطلبان نمایندگی مجلس:

اگر توان مدیریت ندارید مسئولیت نپذیرید

واردات اقلام دارویی هیچ سنخیتی با حوزه پزشکی ‌ندارد

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس:

واردات اقلام دارویی هیچ سنخیتی با حوزه پزشکی ‌ندارد

تحجر و بازگشت به عقب حوزه های علمیه را تهدید می کند

ییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا :

تحجر و بازگشت به عقب حوزه های علمیه را تهدید می کند

گیلانیان به گزارش الف : حجت الاسلام کاشانی؛ پژوهشگر تاریخ اسلام: حضرت علی (ع) برای رسیدن به قدرت حاضر به گفتن یک دروغ نشد ، اما سه مسئول دولتی ما گفتند بنزین سهمیه بندی نمی‌شود ولی شد!