گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
ژانویه 4, 2016 کد خبر : 44736 خبر ها

رئیس ستاد انتخابات استان گیلان:

۸ نفر از نامزدهای انتخابات مجلس در گیلان انصراف دادند

۸ نفر از نامزدهای انتخابات مجلس در گیلان انصراف دادند

گیلانیان : رئیس ستاد انتخابات استان گیلان با بیان اینکه نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در هیئت‌های اجرایی فردا اعلام می‌شود، گفت: هشت نفر از نامزدها در گیلان انصراف دادند.

محمد احمدی پور با اشاره به انصراف هشت نامزد انتخاباتی تا ۱۳ دی ماه اظهار کرد: بر اساس جدول زمان‌بندی برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، مراتب رد صلاحیت به داوطلبان سه شنبه ۱۵ دی ماه توسط فرمانداران مراکز حوزه‌‌های انتخابیه اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه بررسی صلاحیت در هیئت‌های اجرایی با استعلام از مراجع چهارگانه و مستند به قانون انجام می‌پذیرد، افزود: فرمانداران و هیئت‌های اجرایی طبق قانون موظف هستند بر اساس مستنداتی که قانونگذار موثر در عدم صلاحیت می‌داند، اقدام کنند.

احمدی پور تصریح کرد: بر اساس قانون، فرمانداران و بخشداران مکلف هستند نظریه‌ رد صلاحیت هیئت اجرایی را با ذکر استناد قانونی ظرف مدت یک روز تعیین شده، اعلام کنند.

به گفته رئیس ستاد انتخابات استان گیلان، داوطلبان رد صلاحیت شده در صورت اعتراض از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ دی ماه فرصت دارند به هیئت نظارت استان که در فرمانداری رشت مستقر است مراجعه کنند و شکایت خود را تحویل دهند.

وی رسیدگی به شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده توسط هیئت نظارت استان و اظهار نظر در مورد صلاحیت کلیه‌ داوطلبان پس از کسب نظر هیئت مرکزی نظارت و اعلام آن به فرماندار را ظرف مدت هفت روز از تاریخ ۲۰ تا ۲۶ دی ماه اعلام کرد و افزود: از تاریخ ۲۷ دی ماه تا ۱۶ بهمن ماه نیز مهلت دریافت شکایت از داوطلبان رد صلاحیت شده و اظهار نظر قطعی و نهایی شورای نگهبان در مورد کلیه‌ داوطلبان و اعلام آن به وزارت کشور انجام می شود.

احمدی پور ادامه داد: از ۱۷ تا ۱۹ بهمن نیز شکایت داوطلبانی که در سیر مراحل قبلی تأیید شده اند اما شورای نگهبان نظر به رد صلاحیت آنان دارد، انجام می‌شود و از تاریخ ۲۰ تا ۲۶ بهمن نیز به شکایات این داوطلبان توسط شورای نگهبان رسیدگی می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات استان گیلان تاکید کرد: ۲۷ بهمن ماه اعلام قطعی اسامی نامزدها به مراکز حوزه‌های انتخابیه توسط وزارت کشور انجام می‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد