گیلانیان
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ Monday, 18 February , 2019
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷ کد خبر : 66936 خبر ها

 فرماندار شهرستان رشت :

۹۹ طرح اشتغال پایدار روستایی در شهرستان رشت تصویب شد

۹۹ طرح اشتغال پایدار روستایی در شهرستان رشت تصویب شد

فرماندار رشت گفت: ۹۹ طرح اشتغال پایدار روستایی با اعتبار ۵۱ میلیارد و ۱۸۷ میلیون تومان در کمیته فنی شهرستان رشت تصویب شد.

سید محمد احمدی عصر امروز در ششمین جلسه کارگروه اشتغال با بیان اینکه در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی باید اهدافی مشخص در نظر گرفته شود اظهار داشت: در شهرستان رشت دستگاه‌هایی چون بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) به صورت هدفمند در این حوزه فعالیت می‌کنند.

فرماندار رشت با بیان اینکه شهرستان رشت با اقدامات مطلوب باید به سهمیه خود در هدف‌گذاری دولت در حوزه ایجاد اشتغال دست‌ یابد تصریح کرد: افرادی که قصد دریافت تسهیلات اشتغال را در شهرستان رشت دارند باید توان بازپرداخت این تسهیلات را داشته باشند.

احمدی با بیان اینکه بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به متقاضیان اشتغال باید از تمامی توان خود استفاده کنند خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه‌ها در شهرستان رشت به منظور تسهیل در روند پرداخت تسهیلات به متقاضیان موظف به اقدامات اثرگذار هستند.

وی با اشاره به اینکه روند پرداخت تسهیلات باید در شهرستان رشت افزایش یابد تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان رشت باید سرعت بیشتری به اقدامات خود دهد و کمیته فتی شهرستان طرح‌ها را به صورت کارشناسانه‌تر بررسی کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با بیان اینکه عدم حضور شهرداران در جلسات کارگروه اشتغال بیانگر این است که شهرداران شهرستان رشت اعتقادی به تسهیلات اشتغالزایی ندارند افزود: حضور و همکاری شهرداران می‌تواند در روند انجام این طرح ها کمک‌کننده باشد.

احمدی با تاکید بر اینکه روند اطلاع‌رسانی پرداخت تسهیلات خوداشتغالی در شهرستان رشت مطلوب نیست و این حوزه نیازمند تلاش ویژه است خاطرنشان کرد: کارشناسان کمیته فنی باید با آسیب‌شناسی طرح‌ها از عدم موفقیت آنها جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه ۹۹ طرح اشتغال پایدار روستایی و ۳۰ طرح اشتغال فراگیر تاکنون در کمیته فنی شهرستان رشت به تصویب رسیده است گفت: ۵۱ میلیارد و ۱۸۷ میلیون تومان اعتبارات ۹۹ طرح اشتغال روستایی و ۳۱ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان اعتبارات اشتغال فراگیر در شهرستان رشت است‌.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با بیان اینکه ۷۹ طرح بوم‌گردی در ۶۴ روستای شهرستان رشت جهت اخذ پرونده ساختمانی در کمیته فنی شهرستان تصویب شده است افزود: تلاش است با اقدامات ویژه برای ۲۹۲ روستای شهرستان رشت طرح بوم‌گردی داشته باشیم.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه وظایف کارکنان دولت در شهرستان رشت در ماه مبارک رمضان ویژه است  تصریح کرد: این افراد نباید مشکلات ناشی از روزه‌داری را در ایام ماه مبارک رمضان به ارباب رجوع منتقل کنند.

وی با اشاره به اینکه به تمامی مدیران شهرستان رشت و کارکنان تحت مجموعه شهرستان در ماه مبارک رمضان به طور جدی و دقیق باید در راستای خدمات‌رسانی مطلوب به مردم اقدام کنند گفت: تعداد جلسات مربوط به کارگروه اشتغال شهرستان رشت در ایام ماه مبارک رمضان افزایش می‌یابد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

رییس پارک علم و فناوری گیلان :

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان :

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

…به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

متن کامل بیانیه مهم رهبری خطاب به جوانان به‌مناسبت چهل سالگی انقلاب؛

…به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

سهم گیلان از بودجه سال ۹۸ یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان :

سهم گیلان از بودجه سال ۹۸ یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان است

فاز اول طرح گردشگری و پرنده نگری تالاب بین المللی امیرکلایه افتتاح شد

با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار گیلان؛

فاز اول طرح گردشگری و پرنده نگری تالاب بین المللی امیرکلایه افتتاح شد