گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
آوریل 25, 2016 کد خبر : 47974 خبر ها

مدیرکل بهزیستی استان گیلان :

۹ خانه شبانه‌روزی برای کودکان کار در رشت راه‌اندازی شد

۹ خانه شبانه‌روزی برای کودکان کار در رشت راه‌اندازی شد

گیلانیان : مدیرکل بهزیستی استان گیلان با بیان اینکه تا کنون ۹ خانه شبانه‌روزی برای کودکان کار در رشت راه اندازی شد گفت: با راه اندازی این خانه‌های شبانه‌روزی و آموزش در خانواده‌ها تلاش می‌کنیم آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم.

محمدرضا پارسی ظهر امروز در مراسم افتتاح مرکز پرتو، محل آموزش کودکان کار شهر رشت در محله حمیدیان، با بیان اینکه باید به توسعه انسانی توجه کنیم اظهار داشت: جامعه‌ای پیشرفت می‌کند که به نیروی انسانی توجه داشته باشد.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی در زمینه رفاه اجتماعی و سلامت فعالیت‌های متنوعی انجام می‌دهد افزود: در بسیاری از کشورهای پیشرفته فعالیت‌ها از طریق شهرداری‌ها انجام می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با اشاره به بحث کودکان کار، اظهار کرد: با راه اندازی ۹ خانه شبانه‌روزی و آموزش در خانواده‌ها تلاش می‌کنیم آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم.

پارسی با بیان اینکه سازمان بهزیستی کشور در سال ۹۱ مرکز آموزش وحمایت کودک و خانواده را تعریف کرد، گفت: از اواخر سال ۹۳ این برنامه را در شهر رشت شروع کردیم.

مدیرکل بهزیستی استان در مورد راه اندازی مرکز آموزش کودکان کار، عنوان کرد: کودکان در این مرکز به‌طور حضوری مراجعه می‌کنند و مشاوران ومددکاران ما خدمات و ارتباط با خانواده‌ها را انجام می‌دهند تا کودکان در معرض آسیب‌های کمتری قرار بگیرند.

وی با اشاره به اینکه این مرکز تنها به‌صورت مراجعه حضوری کودکان است، خاطرنشان کرد: باید در اولین فرصت برای واگذاری کودکان خیابانی که سرپناهی ندارند، اقدام کنیم./ منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد