گیلانیان
جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ Friday, 23 April , 2021
فوریه 26, 2021 کد خبر : 81305 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

جبار کوچکی‌نژاد :

‌جزئیات نشست اعضای فراکسیون “محصولات استراتژیک کشاورزی” با وزیر جهاد کشاورزی /‌ دفتر برنج‌ تشکیل می‌شود

‌جزئیات نشست اعضای فراکسیون “محصولات استراتژیک کشاورزی” با وزیر جهاد کشاورزی /‌ دفتر برنج‌ تشکیل می‌شود

گیلانیان : عضو مجمع نمایندگان گیلان گفت: اهتمام ما بر تشکیل دفتر برنج در وزارت‌خانه جهاد کشاورزی بوده و قول آن را از وزیر کشاورزی گرفته‌ایم و به زودی این دفتر در جهت حمایت از محصولات کشاورزی تأسیس می‌شود.

جبار کوچکی‌نژاد اظهار داشت: اکنون بخش درآمدهای لایحه بودجه ۱۴۰۰ در حال بررسی بوده و تا تبصره ۹ لایحه بودجه بررسی شده است بخش درآمدها جمع‌بندی نشده و پس از اتمام آن بخش هزینه‌های لایحه بودجه بررسی می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: مقام معظم رهبری بر یک صدایی ۳ قوه تأکید کردند اما از طرفی فرمودند که قانون مجلس قانون خوبی بوده و مجلس و دولت باید در چارچوب قانون با هم هماهنگ باشند و قانون عرصه ایجاد وحدت برای ۳ قوه است.

کوچکی‌نژاد عنوان داشت: به عقیده بنده در توافق‌نامه بین سازمان انرژی اتمی و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تخلف صورت گرفته و هرگونه توافق بین‌المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد وگرنه در مجامع بین‌المللی قابل اتکا نیست.

بیشتر بخوانید

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: قوه قضائیه باید در این حوزه ورود کند و قضاوت قوه قضائیه می‌تواند فصل مشترکی بین دولت و مجلس شورای اسلامی باشد.

رئیس فراکسیون محصولات استراتژیک کشاورزی و صنایع وابسته مجلس گفت: برای حمایت از کشاورزی‌ فراکسیونی تحت عنوان فراکسیون محصولات استراتژیک کشاورزی و صنایع وابسته در مجلس تشکیل شده و اخیراً نیز جلساتی با وزیر جهاد کشاورزی داشتیم.

وی با بیان اینکه در این فراکسیون بخش‌های مختلف کشاورزی در نظر گرفته شده تصریح کرد: اهتمام ما بر تشکیل دفتر برنج در وزارت‌خانه جهاد کشاورزی بوده و قول آن را از وزیر کشاورزی گرفته‌ایم و به زودی این دفتر در جهت حمایت از محصولات کشاورزی تأسیس می‌شود.

کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه این اقدام یک کار اساسی در حوزه کشاورزی است خاطرنشان کرد: در بخش مرکبات، چای و ابریشم جلساتی در سطح کشوری برگزار شده و از فعالان خصوصی این بخش‌ها نیز دعوت به عمل می‌آوریم.

وی گفت: اخیراً جلسه‌ای با سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور داشتیم مبنی بر اینکه برخی از فعالیت‌های حوزه هسته‌ای در بخش کشاورزی را در گیلان مستقر کنیم سال گذشته ۴۰ میلیارد تومان برای این امر اعتبار پر نظر گرفته شده و زمین مورد نظر نیز در حال فراهم شدن است.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: در صورت تأسیس این سازمان در بخش مبارزه با آفات و از بین بردن حشرات مزاحم در کشاورزی تحول خوبی ایجاد می‌شود.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه تأسیس این سازمان کشاورزی شمال کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد ابراز داشت: کرم ساقه‌خوار یکی از مشکلات کشاورزی گیلان است که می‌توان آن را با روش عقیم‌سازی از بین برد و لذا برای ماندگاری بالای محصولات برای چند سال می‌توان از روش پرتودهی استفاده‌ کرد.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس از تشکیل ایستگاه تحقیقاتی کشاورزی پر گیلان خبر داد و تصریح کرد: در جلسه‌ای که بین سازمان انرژی اتمی ایران و سازمان جنگل‌ها و مراتع انجام شد توافقاتی صورت گرفت تا کارخانجات مذکور در بخش کشاورزی در گیلان مسقر شوند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس عنوان داشت: با ضعفی که در ترکیب شورای شهر رشت در ادوار گذشته داشتیم و مشکلات شهری که به واسطه آن ایجاد شد منافع شهروندان آسیب دیده و مشکلات شهری در رشت افزایش یافت.

وی با بیان اینکه همچنان این مشکلات مدیریت شهری مشاهده می‌شود خاطرنشان کرد: اخیراً رئیس سازمان بازآفرینی شهری را به گیلان دعوت کردیم و ۱۵۰ میلیارد تومان برای بازآفرینی شهری در نظر گرفتیم و لذا پیگیر دریافت منابع آن هستیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “