تبلیغ
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ Wednesday, 17 October , 2018
خرداد ۲۱, ۱۳۹۷ کد خبر : 67374 خبر ها

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان :

“‌صندوق صدقات کارتی”‌ در گیلان نصب می‌شود

“‌صندوق صدقات کارتی”‌ در گیلان نصب می‌شود

گیلانیان : مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با اشاره به ابتکار عمل جدید این نهاد گفت:‌ طرح “‌صندوق صدقات کارتی”‌ به‌صورت پایلوت در گیلان اجرایی می‌شود.

علیرضا محمدی اظهار داشت:‌ ‌کمیته امداد گیلان برای نخستین‌بار و با همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی در ابتکاری جدید تا پایان ماه مبارک رمضان امسال طرح “‌صندوق صدقات کارتی”‌ را به‌صورت پایلوت در استان گیلان اجرایی می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با تأکید بر لزوم به‌کارگیری تکنولوژی و روش‌های نوین پرداخت صدقات بیان داشت:‌ طرح “‌صندوق صدقات کارتی”‌ از جمله این ابتکارات نوین است که برای نخستین بار در منطقه آزاد انزلی و مرکز شهر رشت به اجرا درمی‌آید.

محمدی میزان صدقات جمع‌آوری شده ماهیانه را در گیلان برشمرد و عنوان کرد: در مجموع از محل صندوق‌های مستقر در سطح خیابان‌ها و معابر استان گیلان ماهانه یک میلیارد تومان صدقه جمع‌آوری می‌شود که پس از تجمیع، این مبالغ‌ در مصارف تعیین شده هزینه خواهد شد.

وی صدقه جمع‌آوری شده در هرکدام از صندوق‌های خانگی را ۵ تا ۶ هزار تومان در هر دوماه اعلام کرد و گفت:‌ از همین‌جا به تمام نیکوکاران و مردم خیر سراسر استان گیلان این اطمینان‌خاطر را می‌دهم که حتی ریالی از این کمک‌ها و وجوه جمع‌آوری شده به‌جای دیگری منتقل نمی‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان مواردی را که صدقات در آن راه هزینه می‌شوند را بیان داشت و افزود:‌ تحصیل،‌ مسکن،‌ معیشت،‌ بهداشت و درمان و پرداخت انواع وام‌های قرض‌الحسنه به خانواده‌ها و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد گیلان از جمله این موارد هستند.

محمدی اقدامات لازم جهت ایمن‌سازی صندوق‌های صدقه مستقر در معابر استان را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت:‌ کمیته امداد گیلان در این راستا جمع‌آوری صندوق‌های کم‌بازده،‌ ایمن‌سازی آن‌ها در برابر دستبرد و یا استفاده از روش‌های نوین پرداخت صدقه را در دستور کار خود دارد.

وی با بیان اینکه شهروندان می‌توانند صدقات خود را به صورت پیامکی پرداخت کنند ابراز داشت:‌ نیکوکاران مرکز استان با استفاده از شماره #۰۱۳*۸۸۷۷* و خیران شهرستان‌ها نیز با وارد کردن کد شهر خود به جای عدد ۰۱۳ می‌توانند به صورت پیامکی در این کار خیر شرکت کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان به تصمیمات جدیدی که درباره صندوق‌های صدقات روستایی اتخاذ شده اشاره کرد و گفت:‌ در این طرح صندوق‌های صدقات روستایی با حضور معتمدان محل تخلیه و وجوه آن در بین خانوارهای نیازمند همان روستا هزینه خواهد شد.

محمدی با تأکید بر اینکه این طرح به صورت پایلوت در سطح چند روستای گیلان به اجرا در آمده است تصریح کرد:‌ با این کار علاوه بر تأمین معیشت و یا ساخت مسکن برای محرومان روستاها و اقداماتی از این قبیل اعتمادسازی خوبی نیز در مورد نحوه هزینه‌کرد این مبالغ انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

قابل توجه بیمه شدگان تامین اجتماعی :

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

قابل توجه استاندار محترم:

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

محور رودبار منجیل چالش ترافیکی گیلان

فرمانده پلیس راه گیلان :

محور رودبار منجیل چالش ترافیکی گیلان

برای حل مشکل نظام بانکی،نقدینگی،اشتغال وتورم تصمیم‌های جدی بگیرید

رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلسه دو ساعت و نیمه با سران قوا درباره مسائل اقتصادی:

برای حل مشکل نظام بانکی،نقدینگی،اشتغال وتورم تصمیم‌های جدی بگیرید

بارگیری بیش از ۷۰ درصدی پستهای انتقال برق

مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان:

بارگیری بیش از ۷۰ درصدی پستهای انتقال برق

ظریف تضمینی برای حل مشکلات با FATF نداد

سیاست خارجی در هفته‌ای که گذشت؛

ظریف تضمینی برای حل مشکلات با FATF نداد