گیلانیان
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 6 February , 2023
می 10, 2013 کد خبر : 18650 خبر ها

آقای رئیس مادام العمری : ‏

“اجرای حق” و “رعایت مقررات” شامل شما هم می شود !؟ ‏

“اجرای حق” و “رعایت مقررات” شامل شما هم می شود !؟ ‏

اختصاصی گیلانیان : در تاریخ ۲۸/۸/۹۱ یکی از بزرگان گفته بود : “خوشبختانه در کشور قحط رجال نداریم” متعاقب این مطلب همکاران ما در نقدی از استاندار و اتاق فکر عزل و نصب های ایشان و به رخ کشیدن نیروهای ارزشی خود شاید از نوع رئیس هیئت نظارت انتخابات شورای شهر رشت و روستا در برخی از سایت ها نوشتند : “آقای نماینده ! در کشور که نه ولی مثل اینکه در گیلان قحط ‏الرجال داریم !‏”

خیلی دل مان می خواست باور کنیم که همکاران ما این مطلب را از روی باور و یقین خود نوشته و خواسته اند به بعضی ها توجه دهند که استان ما خالی از ارباب فن و هنر و مدیریت نیست و باید از این استعداد ها در جای خود استفاده نمود و الحق نیز همینطور است .

اما چه کنیم که نوع عملکرد حضرات ما را دچار تردید کرد که این ادعا فقط ویژه خواص شان است و شامل عموم نمی شود زیرا در شرایطی که مدعیان این طیف فکری شاید کمی از تعداد انگشتان دست ها و پا ها بیشتر باشند چنان به فکر خویشنند که نمی توانند براحتی در یک موضوع عام المنفعه متفق شوند !

به عنوان نمونه عملکرد قابل تعمق حضرات در انتصاب مکرر یک فرد به عنوان هیئت نظارت شورای نگهبان گیلان – در چند دوره گذشته – و رئیس هیئت نظارت انتخابات شوراهای اسلامی رشت و حومه است که حضرت ایشان مصاحبه های شنیدنی دارد !

البته نمی خواهیم بگوییم برخی از دستگیر شدگان شورای اسلامی شهر رشت روزگاری کفشدار و دربان جلسات اصولگرایان در مسجد قدس بودند و از ورود اغیار به جلسه جلوگیری می کردند و باز نمی خواهیم بگوییم مدعیان مدیران ارزشی به کمتر از فرماندار و مشاور مقام عالی دولت در استان و مدیر کل و غیره رضایت نمی دهند ولی این انتظار وجود دارد برای هیئت نظارت یک نیروی عادل و عاملی پرورش می دادند تا این سمت از انحصار یک فرد خاص که عملش مطلقا با گفتارش مطابقت ندارد خارج و به قولی مادام العمری نباشد !؟

رئیس هیئت نظارت ‏ منتخب حضرات که عاشق مصاحبه و گفتگو با رسانه ها است بدون توجه به گذشته و عملکرد خود در مصاحبه های مختلف داد سخن داد که : بنده در گذشته نشان داده‌ام که اهل مسامحه و سازشکار نیستم” ‏- “بنده در اجرای حق و رعایت دقیق مقررات اصرار دارم” !!؟

آیا تا کنون کسی از این آقای رئیس هیئت نظارت پرسید شما که “اهل مسامحه و سازشکار” نیستید و بر اجرای “حق و رعایت دقیق مقررات” اصرار دارید آیا این اصطلاحات فقط برای اعمال در حق دیگران است یا شامل حال شما نیز می شود ؟

اگر استثنائی در این واژه ها وجود ندارد صرفنظر از کارنامه درخشان شما در مسجد الزهرا (س) بفرمایید :

چگونه است در شرایطی که مردم برای اشتغال یک فرزند تحصیلکرده خود به شدت دچار مشکل هستند و کم نیستند به دلیل بالا رفتن سن شان از کارهای دولتی ناامید شده اند ، جنابعالی با کدام ضوابط و مقررات و عدالت و با چه مدرک تحصیلی و کدام آزمون و به استناد کدام “مقررات دقیق” سه نفر از پسران خود را در جاهای خوب مثل : در یکی از شهرهای غرب گیلان ، ریاست دفتر فلان بخشدار و فلان مرکز مهم فرهنگی مشغول به کار نموده اید ؟؟

البته شما در استان اولین کسی نیستید که با حسن استفاده از موقعیت هائی چون : مدیر کلی فلان اداره ، سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان ، چند دوره رئیس هیئت نظارت شورای نگهبان گیلان و رئیس هیئت نظارت انتخابات شوراهای اسلامی رشت و حومه از چنین امتیازی برخوردار شده اید و به عنوان یک مبلغ دینی هم از شما انتظار “الجار، ثم الدار” نمی رود ولی می توان از شما سوال کرد : این کدام عدالت و رعایت مقررات است که به شما اجازه جذب سه فرزند را می دهد ولی دیگران همچنان باید حسرت به دل بمانند ؟

البته بگذریم از اینکه لغزش یکی از آقازاده ها برخلاف مردم عادی چون “ سر تاجور در کنار پدر داشت” بگونه ای بدون عقوبت ماند که انگار اتفاقی نیفتاد و نیازی به اجرای عدالت و  مقررات نبوده است که این هم از کرامات آقازاده بودن است !

مطمئن باشید که از شما انتظار پاسخ نمی رود زیرا بطور قطع حواشی امن شما از جمله مدیر مسئول محترم فلان هفته نامه تحت الحمایه که با همکاری پسرجان اداره می شود نه تنها از شما دفاع رذیلانه خواهد کرد بلکه برای “نظرسازی” در نهایت استیصال و بی دینی از خدمتگزار مدرسه مجهول الهویه نیز کمک خواهد گرفت که امید است اینبار “سرایدار”همان مدرسه را فراموش نکند زیرا باید به طریقی عنوان مدیریت را که از این طریق حاصل نموده حفظ نماید !!

آقای رئیس مادام العمری هیئت نظارت بر انتخابات رشت و حومه  این اقدامات خارج از اصول و ضوابط و غیر حق جنابعالی و امثال شما است که آقای جعفرزاده در نطق میان دستور یکشنبه ۱/۲/۹۱ مجلس فریاد می زند :

در استان گیلان در طول ۳ سال گذشته عمدتا فرزندان مدیران استانی، فرمانداران نظامی و انتظامی به ویژه فرزندان برخی از فرمانداران بدون در نظر گرفتن هیچ گونه ضابطه‌ای مشغول به کار شدند، حال نیز در قالب طرح به اصطلاح “مهر آفرین فرزندان مسئولان” در حال جذب این افراد هستند” !!.    

آیا باز می توان شعارهای شما را باور کرد که می فرمایید : بنده در گذشته نشان داده‌ام که اهل مسامحه و سازشکار نیستم ؟! این ناکجا آباد شما در کجا قرار دارد تا اثرات مثبتش قابل رؤیت باشد .

مطمئن باشید اگر شما در گذشته به دنبال “اجرای حق” و “رعایت مقررات” می بودید هرگز نمی توانستید سه پسر خودرا مشغول به کار نمایید که این اقدام عین ناحقی و بی عدالتی است و مطمئنا اگر از دست خلق چیزی بر نمی آید ولی همانطوریکه به دیگران تعلیم می دهید : خدای همین خلق بی دست به همان اندازه فَمَن یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّهٍ خَیْرًا یَرَهُ  است یه همان اندازه نیز وَ مَن یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّهٍ شَرًّا یَرَهُ است و امید است که به عدالتش با جنابعالی رفتار نماید 

حتما امام راحل پیش بینی این دوره ها را می کرد که در جمع روحانیون و مبلغین عزام برای تیلغ ماه محرم فرمود – نقل به مضمون – : نکند مردم با سخنرانی ما به بهشت وارد شوند و ما به جهنم!!?

اخبار مرتبط

نظرات

 • ای ول . این شدن مطلب زدن . نکاتی که بیان کردین حق بودن و درست .

 • بسیار زیبا و دلنشین بود.

 • ازکسی چون شمااین همه مروت؛این همه شهامت؛این همه شجاعت؛این همه….بعیداست.آدمهاچقدرتغییرمیکنندآقای لطفی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  قبلا هم شیخ را نواخته بودید,درعجبم اما چرا دستی هم به سروگوش برخی از نمایندگان محترم نمیکشید؟؟چراایشان فقط مخاطب شماست؟اگرفرزندایشان ازچنگ عقوبت گریخت برادرآن وکیل هم ازپیگیری پرونده اختلاس سی ان جی درلشت نشاگریخت. چرااین رامیبینیدوآنرانمیبینید؟؟؟!!!ازآدم باریک بینی چون شماندیدن این مساله ودیدن آن مساله بعیداست مگراینکه دعوابرسرقیمه پلوی ظهرعاشورااست وماسینه زنان وگریه کنان؛بیخبریم ازهمه جا

 • سردبیر گیلانیان

  جناب یا سرکار م . ح
  سلام ! نوشتن یک مطلب انتقادی نیاز به سند و مدرک دارد و تنها با شنیدن اقوال این و آن ممکن نمی شود که مطلب شما نیز از آن جمله است .
  چشم پیگیری می کنیم تا ببینیم به کجا می رسیم. مطمئن باشید از نظر ما این و آن فرقی نمی کند .

 • با سلام . نکات جالب و خواندنی تحریر نمودید اما چه باید کرد که حرف حق شنیدن تلخ است .

 • ظاهراکامت های پیشین برای قلب پدر ضررداشته وبه سمع و نظراین فیلسوف گیلانی که بصورت خانوادگی درعلاقمندی به احشام اصیل قدمتی تاریخی دارند نرسیده است باوربفرمایید ژست های احمقانه ایشان برای عقلا اسباب ادخال السرور است این سطور نیز من باب تذکر و تنبه نگاشته می شود که اگراثر نماید فبه المراد و در غیراین صورت بمنظور خاک پاشی در صورت چاپلوسان نوین مجبوریم جور دیگری خدمت این عزیز و دیگر اعزه در گیلان باشیم صلاح دولت خویش خسروان خود دانند.

 • سردبیر گیلانیان

  آقای آقا جواد !
  از شدت عصبانیت شما دانسته می شود از کدام ایل و طایفه هستید که در مقابل حقیقت اینچنین عنان اختیار از کف داده اید. متأسفانه پاسخ کامنت اول به دلیل عدم رعایت ادب و نزاکت “خاموشی” لازم دیده شد اما در کامنت تهدید آمیز دوم شما خیلی خوشحالیم که توانستیم واقعیت را آنطور که هست بیان کنیم و باعث سلب عقلانیت و تشدید سبوعیت شویم تا جائی که قدرت تششخیص پدر از پسر مختل و موجب اختصاص صفت رذیله خود به دیگران شود.
  اگر چه تا به امروز از هیچ تلاشی علیه گیلانیان دریغ نکرده اید اما فراموش نکنید تهدید به هر نوعی ولو از سوی “احشام اصیل” جرم محسوب می شود ولی ما پاسخ دندان شکن آن را در آینده نه چندان دور به صورت عقلائی با انتشار وقایع و مستندات جدید غیر قابل انکار خواهیم داد که امیدواریم برخی ها توان تحمل آن را داشته باشند !!
  خداوند را شاکریم که دشمنان ما را از نوع بخصوصی قرار داده است !!

 • آق جواد، دست خوش، زدی رو دست اون تروریست جبهه النصره که قلب سرباز سوری را خورد و فیلمشم رو گذاشت تو اینترنت.داداش این چه جور جواب دادنه؟!. بابا، خیلی توپت پره و دست کمی از اون یارو نداری، فقط اینجا سوریه نیست.
  داش، می دونی که الان از نظر حقوقی، تو محکومی؟. داش، بدجوری خودت رو لو دادی و معلوم شد همون پسری هستی که تو مقاله ازت صحبت شد. از نظر شکل نوشتن هم یادت باشه که «فبها المراد» درسته نه « فبه المراد». راستی اسلحه ای رو که قرار ازش استفاده کنی بر علیه نویسنده مطلب، عکسش رو بزار رو اینترنت تا ما هم ببینیم!

 • می دونم … نداری حرف حق منعکس کنی چون چهارچرخت پیش کاربران هوامیره، چرا کامت من که پاسخ اراجیفت بود رو نزدی از گدشته گفتندالخائن خائف اماازاین به بعد یاد خودت وآقات باشه گنده تر از دهانتون حرف نزنین اگرقرار بشه دمتون از خیمه امن بکشن بیرون شفاعت احدی یاریگرتون نخواهد بود خود دانی فکر کنم افتاده باشه،رطب خورده کی تواند منع رطب کند

 • منظورم کامنتی که پاسخ جواب خودت وبیژن هم توش بود اون چرامنعکس نمی کنی عشق میکنی بگی تهدیدت میکنن،تصمیم گرفتم گوشه ای ازآنچه توجاهای مختلف برجای گذاشتی وبعد ازدیگران میگی تاذهن هاراازخودتون دور کنی را در اختیار مدعی العموم بزارم،مطمئن باش بالاترازاون آقایی که پدر و پسر پشتش قایم شدین هم نمی تونه بدادت برسه این کامنت روهم بذار و بیار تیتر یک سایتت بکن بگو یه نفرعلیه خودت مدارکی رامیخواهد در اختیار دادستانی قراربده. چون
  بنا نداری رفتارت اصلاح کنی و همین گذاشتن یه خط در میون کامنت ها و سانسور بعضی ها که دستون رو میکنه من به این تصمیم رسوند.

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی