گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
فوریه 9, 2013 کد خبر : 17190 خبر ها

رئیس ستاد دهه فجر گیلان :

‏ ۲۲ بهمن روز نمایش هویت ملی، انقلاب و دینی مردم

‏ ۲۲ بهمن روز نمایش هویت ملی، انقلاب و دینی مردم

گیلانیان: رییس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان گیلان گفت: مردم ایران با حضور گسترده و پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن هویت ملی، انقلابی و دینی خود را به نمایش می گذارند.

حجت الاسلام و المسلمین ˈمجتبی اشجریˈ روز شنبه در نشستی با خبرنگاران رسانه های گروهی افزود: راهپیمایی روز ۲۲ بهمن، راه برون رفت از همه مشکلات، حفظ وحدت کلمه و تبعیت از ولی امر مسلمین است.

وی ادامه داد: راهپیمایی ۲۲ بهمن، حج مردم ایران است که با تبری جستن از شیاطین، بار دیگر با آرمان های امام راحل، شهدا و اسلام عزیز تجدید میثاق می کنند.

رییس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به اهمیت راهپیمایی امسال اظهار کرد: دشمنان انقلاب با استفاده از ابزار تحریم، می کوشند ملت ایران را مقابل نظام اسلامی قرار دهند حال آنکه مردم با حضوری گسترده در ۲۲ بهمن، بار دیگر پیوند ناگسستنی خود را با امام راحل و رهبر معظم انقلاب اعلام می کنند.

وی شرکت در مراسم راهپیمایی روز ۲۲ بهمن را یک تکلیف دانست که کشور را بیمه می کند، گفت: در این روز، دشمنان متوجه اقتدار ملت ایران خواهند شد چراکه شرکت در این مراسم، قوت قلبی برای همه ملت مسلمان جهان است.

به گفته حجت الاسلام اشجری؛ راهپیمایی ۲۲ بهمن، روز پیوند ۵۰ ساله با نهضت مردمی امام خمینی (ره) در خرداد ۱۳۴۲ است و دشمنان حریصانه اوضاع کشور را رصد می کنند.

وی ادامه داد: آنچه اردوگاه دشمن را مایوس می کند، حضور پرشور مردم در مراسم راهپیمایی روز ۲۲ بهمن است.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان افزود: مردم استان در همه ارزش های ولایی از جمله تشکیل حکومت شیعی، اعزام هزار کاروان برای رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس و پایان دادن به فتنه دشمنان در هشت دی ۸۸ ، پیشتاز بوده اند و این علمداری را در روز ۲۲ بهمن امسال نیز به نمایش می گذارند.

وی خاطرنشان کرد: در طلیعه سی و پنجمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گلبانگ ˈالله اکبرˈ ساعت ۲۱ امشب در گیلان طنین انداز می شود و آسمان شهرهای مختلف استان از جمله شهر رشت در ورزشگاه عضدی و میدان انتظام نورباران خواهد شد.

حجت الاسلام اشجری ادامه داد: مراسم راهپیمایی در ۵۸ نقطه از گیلان انجام می شود که در مرکز استان این مراسم ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه از شش مبدا آغاز و در ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه در میدان شهدای ذهاب (شهرداری رشت) با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری به پایان می رسد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه ۳۰۰ خبرنگار مراسم راهپیمایی روز ۲۲ بهمن در استان را پوشش خبری می دهند، افزود: جایگاه ویژه خبرنگاران در ساختمان پست شهرداری رشت، هتل ایران، ساختمان شهرداری و میدان شهرداری در نظر گرفته شده است.

وی اجرای سرود ۱۳۵۷ دانش آموز با عنوان همسرایان فجر، گل افشانی راهپیمایان با بالگرد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، رهاسازی ۱۳۵۷ بالن در آسمان شهر رشت و پرواز ۳۴ کبوتر به عنوان سال استقامت و پایداری، ایجاد ایستگاه های صلواتی، چهره آرایی نوجوانان، توزیع محصولات فرهنگی، برپایی نمایشگاه تصاویر حضور مردم رشت در سال ۱۳۵۷ ، برگزاری نمایشگاه کتاب در اداره پست رشت از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان و فضاآرایی و تبلیغات محیطی را از دیگر برنامه های این روز ذکر کرد.

مردم استان گیلان همصدا با ملت غیور و همیشه در صحنه ایران اسلامی، فردا (یکشنبه) همزمان با سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، حضوری گسترده در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن خواهند داشت و بیعت مجدد خود را با ولایت اعلام می کنند.

منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی