گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
ژانویه 22, 2013 کد خبر : 16646 اقتصاد و کشاورزی خبر ها

معاون بهبود تولیدات سازمان چای کشور خبر داد :

‏ ۳۳۰ میلیارد ‏میلیارد ریال برای بهزراعی باغ های چای ‏

‏ ۳۳۰ میلیارد ‏میلیارد ریال برای بهزراعی باغ های چای ‏

گیلانیان : معاون بهبود تولیدات سازمان چای کشور از اختصاص ۳۳۰میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات بهزراعی برای باغ های چای در سالجاری خبر داد.

ˈگودرز خردادپورˈ در رودسر اظهار کرد: این میزان تسهیلات از طریق وزارت جهاد کشاورزی و نیز بانک کشاورزی تامین و پرداخت می شود.

وی افزود: هم اکنون برای انجام عملیات بهزراعی برای هر هکتار باغ چای در زمینه هرس کف بر ۴۰میلیون ریال، کمر بر ۱۸میلیون و ۷۵۰هزار ریال و برای تغذیه و نگهداری شش میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

خردادپور از کشاورزان چایکار خواست با توجه به تسهیلات در نظر گرفته شده و ورود بخش خصوصی در این زمینه، وارد عرصه باغ شده و اطمینان داشته باشند که افق روشنی برای آینده صنعت چای وجود دارد.

وی بیان کرد: چایکاران متقاضی این تسهیلات می توانند به ادارات چای مراجعه و در صورت واجد شرایط بودن، به بانک کشاورزی معرفی خواهند شد.

معاون بهبود تولیدات سازمان چای کشور با بیان اینکه امسال ۱۱۰هزار تن برگ سبز چای از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شد، ارزش اقتصادی این میزان چای را ۵۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

وی افزود: دولت در این زمینه قدر سهم خود را پرداخت کرده و مابقی که ۲۲۵میلیارد ریال است، بر اساس تفاهمنامه با شرکت صدرا حداکثر تا ۲۲بهمن پرداخت می شود.

وی یادآور شد: از مجموع ۱۱۰هزار تن برگ سبز چای خریداری شده از سوی ۱۵۰ کارخانه چایسازی فعال، ۲۵ هزار تن آن به چای خشک تبدیل شده است.

معاون بهبود تولیدات چای کشور همچنین با بیان اینکه امسال سهم کود کشاورزان استان گیلان ۵۵۴تن است، یادآور شد: تاکنون ۲۳۱تن آن از سوی ۳۸عامل بین کشاورزان توزیع شده است.

وی سهم شهرستان رودسر را از این میزان ۴۰تن ذکر و اضافه کرد: تاکنون ۲۴تن کود شیمیایی از سوی ۹ عامل بین کشاورزان توزیع شده است.

استان‌های گیلان و مازندران ۳۴ هزار هکتار باغ چای دارند که به ‌ترتیب ۸۵ و ۱۵ درصد سهم تولید چای کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

معاون بهبود تولیدات چای کشور روز سه شنبه به منظور بررسی مسائل و مشکلات چایکاران رودسر در شرق مرکز گیلان در قالب دیدار مردمی به این شهرستان عزیمت کرده است.

منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی