گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز یکشنبه,۱ام بهمن ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی دوشنبه,۲ام بهمن ۱۳۹۶

معاون بهبود تولیدات سازمان چای کشور خبر داد :

‏ ۳۳۰ میلیارد ‏میلیارد ریال برای بهزراعی باغ های چای ‏

گیلانیان : معاون بهبود تولیدات سازمان چای کشور از اختصاص ۳۳۰میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات بهزراعی برای باغ های چای در سالجاری خبر داد.

ˈگودرز خردادپورˈ در رودسر اظهار کرد: این میزان تسهیلات از طریق وزارت جهاد کشاورزی و نیز بانک کشاورزی تامین و پرداخت می شود.

وی افزود: هم اکنون برای انجام عملیات بهزراعی برای هر هکتار باغ چای در زمینه هرس کف بر ۴۰میلیون ریال، کمر بر ۱۸میلیون و ۷۵۰هزار ریال و برای تغذیه و نگهداری شش میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

خردادپور از کشاورزان چایکار خواست با توجه به تسهیلات در نظر گرفته شده و ورود بخش خصوصی در این زمینه، وارد عرصه باغ شده و اطمینان داشته باشند که افق روشنی برای آینده صنعت چای وجود دارد.

وی بیان کرد: چایکاران متقاضی این تسهیلات می توانند به ادارات چای مراجعه و در صورت واجد شرایط بودن، به بانک کشاورزی معرفی خواهند شد.

معاون بهبود تولیدات سازمان چای کشور با بیان اینکه امسال ۱۱۰هزار تن برگ سبز چای از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شد، ارزش اقتصادی این میزان چای را ۵۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

وی افزود: دولت در این زمینه قدر سهم خود را پرداخت کرده و مابقی که ۲۲۵میلیارد ریال است، بر اساس تفاهمنامه با شرکت صدرا حداکثر تا ۲۲بهمن پرداخت می شود.

وی یادآور شد: از مجموع ۱۱۰هزار تن برگ سبز چای خریداری شده از سوی ۱۵۰ کارخانه چایسازی فعال، ۲۵ هزار تن آن به چای خشک تبدیل شده است.

معاون بهبود تولیدات چای کشور همچنین با بیان اینکه امسال سهم کود کشاورزان استان گیلان ۵۵۴تن است، یادآور شد: تاکنون ۲۳۱تن آن از سوی ۳۸عامل بین کشاورزان توزیع شده است.

وی سهم شهرستان رودسر را از این میزان ۴۰تن ذکر و اضافه کرد: تاکنون ۲۴تن کود شیمیایی از سوی ۹ عامل بین کشاورزان توزیع شده است.

استان‌های گیلان و مازندران ۳۴ هزار هکتار باغ چای دارند که به ‌ترتیب ۸۵ و ۱۵ درصد سهم تولید چای کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

معاون بهبود تولیدات چای کشور روز سه شنبه به منظور بررسی مسائل و مشکلات چایکاران رودسر در شرق مرکز گیلان در قالب دیدار مردمی به این شهرستان عزیمت کرده است.

منبع : ایرنا


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار