گیلانیان
یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023
آوریل 8, 2013 کد خبر : 18033 خبر ها

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان ‏خبر داد :

‏۱۴ هزار ۵۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد گیلان

‏۱۴ هزار ۵۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد گیلان

گیلانیان : معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان از ایجاد ۱۴هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد در سال گذشته خبر داد.

حمیدرضا امیری افزود : ایجاد اشتغال و توانمندی مددجویان از اهداف مهم این نهاد است ،که همواره سعی بر این بوده که نیازمندان به سمت خودکفایی هدایت شوند تا به استقلال مالی دست پیدا کنند.

وی ، با بیان اینکه از ابتدا تا پایان سال ۹۱ تعداد ۱۴ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد گیلان و فرزندان آنان ایجاد شده بیان کرد : اشتغال ایجاد شده در قالب اجرای طرح های خوداشتغالی و مشاغل خانگی به تعداد شش هزار و ۱۹۳ طرح با مبلغ ۳۷۴ میلیارد ریال بوده؛ و مابقی نیز در قالب کاریابی و اشتغال مددجویان در واحدهای صنفی و تجاری انجام شده است .

وی ، فراگیری مهارتهای فنی و حرفه ای را یکی از موارد مهم موفقیت مددجویان در اجرای طرح اشتغالزایی دانست و تصریح کرد : ۱۳ هزار و ۲۳۸ نفز از مددجویان در سال گذشته برای فراگیری آموزشهای فنی و حرفه ای طی دوره های بلند مدت ، کوتاه مدت ، حرفه آموزی دانش آموزان دبیرستانی و استاد شاگردی به مراکز فنی و حرفه ای استان معرفی و پس از گذراندن دوره موفق به اخذ مدرک شده اند.

امیری بیان کرد: این مددجویان در بخشهای کشاورزی و باغداری ، دامپروری ، شیلات ، صنایع دستی ، فعالیتهای صنعتی و معدنی و خدمات و سایر فعالیتها مشغول شده اند .

حدود ۲۳۰ هزار مددجو تحت پوشش کمیته امداد گیلان قرار دارند./ منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی