گیلانیان
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 27 November , 2022
ژانویه 19, 2013 کد خبر : 16523 خبر ها

معاون برنامه ریزی استاندار گیلان ‏خبر داد :

‏۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت سد دیورش رودبار

‏۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت سد دیورش رودبار

گیلانیان : معاون برنامه ریزی استاندار گیلان از اختصاص ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی برای ساخت سد دیورش رودبار خبر داد.

ˈمحمدحسین اصغریانˈ در نشست شورای اداری شهرستان رودبار میزان اعتبار پیش بینی شده برای احداث این سد را ۲۲۰ میلیارد ریال عنوان و اظهار کرد: با بهره برداری از این سد، مشکل آب شرب شهرهای رودبار، منجیل، لوشان، رستم آباد ، توتکابن و روستاهای مسیر رفع می شود.

وی همچنین اعتبارات اشتغالزایی گیلان را شش هزار میلیارد ریال در بخش های صنعت، کشاورزی، مشاغل خانگی و کسب و کار خرد ذکر و اضافه کرد: رودبار رتبه نخست جذب اعتبارات توسعه کشاورزی و دوم اعتبارات عمرانی استانی را داراست.

اصغریان با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های رودبار گفت: این شهرستان در حوزه صنعت، معدن و گردشگری استعدادهای بالایی دارد و همه باید تلاش کنیم تا موانع توسعه آن برداشته شود.

فرماندار رودبار نیز در این جلسه اظهار کرد: این شهرستان با حضور و همراهی همیشگی مردم در تمامی صحنه ها و یکدلی و همرنگی خدمتگزاران و مسوولان بویژه ائمه جمعه و نماینده مجلس در جهت توسعه و اعتلای بیش از پیش گام برمی دارد.

ˈایرج موذنˈ افزود: مردم رودبار ۴۱۰ شهید والامقام را تقدیم انقلاب و نظام اسلامی کرده اند و نیز به خود می بالند که مهد پرورش فضلا و علمای بسیاری بوده اند که همچون ستاره ای درخشان، منبع فیض تشنگان راه طریقت هستند.

وی در ادامه سخنانش وجود ۷۵ درصد معادن گیلان، ۲۲۰ هزار هکتار جنگل و مرتع، سدبزرگ سفیدرود با ظرفیت آبگیری افزون بر یک میلیارد مترمکعب، تولید روزانه بیش از چهار هزار تن سیمان، عبور آزادراه و راه آهن رشت – قزوین و سد درحال ساخت شهر بیجار را از جمله ویژگی های برجسته شهرستان رودبار عنوان کرد.

موذن همچنین به تشکیل کمیته های ستاد دهه فجر شهرستان اشاره و اضافه کرد: ۷۲ پروژه عمرانی با هزینه ۶۱ میلیارد و ۹۴۱ میلیون ریال در ایام الله دهه مبارک فجر در رودبار به بهره برداری می رسد.

شهرستان رودبار با جمعیتی افزون بر ۱۰۴ هزار نفر، چهار بخش، هفت شهر و ۱۷۴ روستا در ۶۷ کیلومتری جنوب مرکز استان گیلان واقع است.

سد دیورش از مصوبات سفر اول رییس جمهوری به گیلان است و باید آب آشامیدنی شهرهای رودبار، منجیل، رستم آباد، توتکابن و روستاهای محور شهرستان رودبار را تامین کند.

سد مخزنی دیورش از نوع بتنی غلطکی با ارتفاع ۴۵ متر، در ۵۰ کیلومتری شهر رشت و در سه کیلومتری شهر توتکابن بر روی رودخانه خرشک از سرشاخه های اصلی رودخانه سفیدرود احداث می شود.

منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد