گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ Wednesday, 10 August , 2022
فوریه 22, 2013 کد خبر : 17499 سبک زندگی

سبك زندگي و تحقق لوازم آن براي موفقيت جوانان

‏۴ـ تحمل سختی ها

‏۴ـ تحمل سختی ها

اختصاصی گیلانیان : جوانی، فرصت کوتاهی است که در اختیار انسان قرار داده می شود. جوانان موفق، کسانی هستند که با استفاده از این زمان اندک ممکن ها را به واقعیت ها تبدیل می کنند.

مهمترین نیاز اساسی که برای گذر از «ممکن» به «واقعیت» لازم است فداکاری و از خود گذشتگی می باشد که باید به یک «سبک زندگی» برای همه ـ بخصوص جوانان ـ تبدیل گردد.

فلسفه زندگی

تحمل سختی ها به عنوان سبک زندگی، موجب می شود که ظاهر و باطن شما ـ به عنوان یک جوان ـ با هم هماهنگی و سازگاری یابند. پای بندی به این شیوه باعث می گردد که هدف هایتان باید به بلندای قامت تان، و صبر و بردباری به وسعت تمام وجودتان باشد. برای این که درون و بیرونتان، یکسان، پرشکوه و متعالی شود، لازم است برای خود «فلسفه زندگی» داشته باشید.

یافتن مسیر حقیقی زندگی

Eshaghi3اغلب مردم وقتی کلمه «فلسفه» به گوششان می خورد، فکر می کنند چیزی خارج از دسترس، بسیار مشکل و پیچیده است. در حالی که این مهم نیست که شما چه کاره هستید، بلکه کافی است فقط خود را در مسیر اصلی زندگی قرار دهید و به خاطر منافع جامعه در آن غوطه ور شوید.

به عنوان مثال، شما باید یک احساس واقعی و روشن از ارزش ها داشته باشید، استاندارد مشخصی را برای به دست آوردن و استفاده ی پول، برای خود در نظر بگیرید و به کشورتان عشق بورزید. اگرازاین دستورات پیروی کنید، یقینا زندگی با سعادتی در پیش خواهید داشت.

تفکر آشفته راحت طلبان

نکته ای که باعث نگرانی است این است که امروزه یک روند فکری آشفته در افراد بوجود آمده که فقط طالب سودها و درآمدهایی هستند که آسان، زود و بدون زحمت بدست آیند.

شاید به خاطر همین است که مردم به دستاوردهای اندک، قانع و خشنود می شوند و همواره به دنبال آسایش کوتاه مدت و زودگذر هستند، و به جای این که جسارت و شهامت مبارزه با مشکلات را در خود پرورش داده تا در دراز مدت و در سطوح بالاتر کسب موفقیت نمایند و مسیری را انتخاب کنند که در بردارنده فلسفه زندگی باشد، به کارهایی قانع می شوند که فقط منافع کوتاه مدت را تامین می کند.

شیوه زندگی زیرکانه

یک فرد باهوش و زیرک، هرگز به دنبال منافع کوتاه مدت نمی رود، بلکه اول تصمیم می گیرد که واقعا در طول زندگیش چه می خواهد بکند، سپس بر حسب این تشخیص و تصمیم، شغل آینده خود را انتخاب می نماید.

خطر خودپسندی در جوانان 

نکته بسیار مهم دیگری که می تواند باعث شکست جوانان و نابودی آینده آنان شود، تکبر و خوپسندی است که به شکلی روز افزون در افراد، مشاهده می شود.

تحصیلکرده های خودپسند

متاسفانه این حالت منفی ، در تحصیلکرده های جوان، رو به رشد می رود و باعث بی اعتنایی و سردی جامعه با آنان می شود که نتیجه این شیوه ناپسند، تنهایی و افسردگی آنان را به دنبال خواهد داشت.

این جریان خطرناک، نشانگر آن است که «اخلاق» در مراکز تحصیلی، به شدت ضعیف شده و دانشگاه ها، فقط به تولید صاحبان مدارک گوناگون می پردازند نه انسان های شریف و شایسته.

نتایج منفی خود پسندی

اگر همه خودخواه باشند، معضلات فراوانی پدید خواهد آمد. گروهی خودپسند، که نمی توانند به راحتی با هم زندگی کنند. مسلم است که در این صورت، جامعه همیشه درگیر دردسر و گرفتاری خواهد بود. مبارزه و جنگ از روی حرص و طمع و خودپسندی، به مفهوم خاتمه زندگی آرام، صلح و صفا خواهد بود.

این نوع احساس در فرد، منجر به سردگمی اجتماعی و در روابط ملت ها، باعث پدید آمدن جنگ و خونریزی خواهد شد. ظهور خودخواهی در ملت های ژاپن و آلمان، دو جنگ جهانی را ایجاد کرد و اکنون که این احساس به آمریکائیان دست داده است، باید در آینده شاهد جنگ های جهانی بیهوده ی دیگری نیز باشیم.

علت موفقیت ملت های توسعه یافته

ملت هایی که ما آن ها را کشورهای توسعه یافته می نامیم، برای رسیدن به موفقیت، دیوانه وار کار کردند و رفاه امروز آن ها، نتیجه مستقیم همان تلاش ها است. آنان برای انجام رساندن یک هدف اساسی، سختی ها را تحمل کردند و تلاش بی وقفه شان برای احساس وطن دوستی، رشد و سعادت کشورهایشان بود.

اگر مردم این کشورها به خاطر آسایش و خودخواهی های فردی کار می کردند، قطعا با این دید، به تدریج سست و تنبل می شدند و هرگز چنین پیشرفت هایی به دست نمی آمد. اما آن ها فلسفه زندگی و زیستن را آموختند و بر محدویت ها و نارسایی های مختلف، چیره گشتند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد