گیلانیان
پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ Thursday, 18 August , 2022
آوریل 26, 2013 کد خبر : 18391 سبک زندگی مذهبی

سبك زندگي و تحقق لوازم آن براي موفقيت جوانان :

‏۹ ـ الگوهای شایسته

‏۹ ـ الگوهای شایسته

اختصاصی گیلانیان : زندگی واقعی انسان، با ملاقات های او آغاز می شود. با اطمینان می توان اذعان کرد که چگونگی زندگی شما، تحت تاثیر کسانی است که با آنان ملاقات می کنید. بنابراین برای جوانانی که در جستجوی مفهوم واقعی زندگی هستند، دوستان و معاشرانی که با آن ها سروکار دارند، از اهمیت زیادی برخوردار است.

انتخاب الگوی شایسته

Eshaghi2در دوران جوانی، افرادی که با شما نشست و برخاست و معاشرت دارند، می توانند تمام آینده تان را تحت الشعاع قرار دهند.

بنابراین بسیار مهم است که با اشخاص شایسته و صالح، رفت و آمد کنید. بکوشید افرادی را که مورد احترام هستند و در زندگی شان، مسیر صحیحی پیموده اند، را سرمشق خود قرار دهید و به عنوان یک «سبک زندگی»، راه آن ها را دنبال کنید.

انتخاب الگوها

الگوهای شما باید افرادی مثبت، با نشاط، مؤمن و اهل عبادت، سخاوتمند، شجاع، پاکدامن، راستگو، وظیفه شناس و سالم باشند. نقطه ی مقابل این صفات زیبا، ویژگی های ناپسند قرار دارند.

بدین خاطر هرگز نباید همنشین کسانی شوید که بخیل، ترسو، خودخواه، خالی از اعتقادات دینی و بی توجه به عبادت، هرزه، ناپاک و گرفتار مسائلی مانند دخانیات، مواد مخدر، قمار و مشروبات الکلی باشند.

تاثیر سریع شخصیت های منفی

قطعا شخصیت های منفی، بیشتر و سریعتر بر روح شما تاثیر می کنند تا شخصیت های مثبت. زیرا برای صالح بودن، باید همیشه از رفتارهای خود به شدت مراقبت کرد و احتیاط زیادی به خرج داد، اما برای بد بودن و در پیش گرفتن رفتار ناشایست، نیازی به تحمل هیچ زحمتی نیست.

من با اشخاص متفاوتی در طول زندگی خویش برخورد کرده ام که در میان آن ها، افرادی برجسته و لایقی بوده اند که اثر فراوانی بر نحوه ی رفتار و گفتار من گذاشته اند.

اهمیت دوست شایسته

در زندگی، چه چیز می تواند مهمتر از این موضوع باشد که همواره با دوستان خوب، شایسته و رفقای واقعی و دلسوز، رفت و آمد کنید؟

اشخاص، با دوستان و همفکرانشان محک زده و آزمایش می شوند و نسبت به آنان، قضاوت می گردد. این موضوع، نشان دهنده ی اهمیت انتخاب دوستان خوب می باشد. دوست خوب، یک نعمت است و دوست بد، یک نکبت.

ویژگی دوست خوب

دوستان قدیمی و موفق، همواره بهترین دوستان شما خواهند بود. یک دوست خوب، فردی است که شما بتوانید مهمترین رازهای خود را برای او بگویید. خیلی جای تاسف خواهد بود که شما از داشتن چنین دوستانی محروم باشید. در صحنه زندگی، شما کارهای فراوانی در پیش روی دارید که باید برای آن ها تلاش کنید. پیدا کردن دوستان شایسته، یکی از آن ها است.

تاثیر عمیق دوستان بر شما

کسانی که به عنوان دوست بر سر راه شما قرار می گیرند، می توانند نقش مهمی را در سرنوشت و آینده شما، داشته باشند. فردی را که در آغاز جوانی به عنوان دوست خویش برمی گزینید، می تواند مسیر زندگی شما را تغییر دهد.

من در شرایط فعلی، همیشه نگران جوانان هستم که چه کسانی را سرمشق خود قرار می دهند و یا دست دوستی به سویشان دراز می کنند؟

خوشبختی حقیقی

مسلما در زندگی، با افراد فراوانی روبرو می شوید. مسیرهای زیادی وجود دارند که باید در آن ها گام بردارید. امیدوارم که شما آنقدر خوشبخت باشید که اشخاص باارزش و شایسته را در زندگی خود ملاقات کنید. افرادی که بتوان به عقاید و دانش آنان اعتماد کرد و هم از تجربیاتشان پیروی نمود.

عکس های روی دیوار

یک روش خوب و شایسته برای قضاوت و تشخیص الگوهای زندگی وجود دارد. به پیرامون خود نگاه کنید و ببینید عکس چه کسانی روی میزتان قرار دارد و یا تصویر کدام فرد مشهور[مثبت یا منفی] به در و دیوار اطاق شما نصب شده است؟، با خود بیاندیشید که آیا راه و رسم این افراد، ارزش الگو شدن و نمونه بودن را دارد یا خیر؟

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی