گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
مارس 30, 2012 کد خبر : 7966 خبر ها

دکتر کاظمی فرماندار لنگرود خبر داد :

۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری لنگرود

۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری لنگرود

گیلانیان : عزیز کاظمی امروز در گفت‌وگو با بیان اینکه این شهرستان دارای قدمت تاریخی زیادی است، اظهار کرد: نام لنگرود ۹۰۰ سال قبل در کتب تاریخی آمده است.وی، ساحل چاف و چمخاله، پارک فجر، روستاهای نمونه گردشگری، باغ‌های چای، منطقه ییلاقی هلودشت، پارک جنگلی مریدان و… را از جاذبه‌های زیبای لنگرود برشمرد.
فرماندار لنگرود، آثار تاریخی این شهرستان را پل خشتی و محوطه کاروانسرای قدیمی ذکر کرد و افزود: اطاقور نیز یک شهر کوهپایه‌ای در لنگرود است که زیبایی‌های خاصی دارد.وی، شهر کومله را نیز دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی دانست و تصریح کرد: بقعه سید محمد تقی و آقا سید حسین و مسجد جامع نیز از جمله زیارتگاه‌ها و اماکن لنگرود است.
کاظمی با بیان اینکه ستاد تسهیلات نوروزی از ۲۵ اسفند در لنگرود فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: برپایی چادرها در ورودی و خروجی لنگرود و دایر شدن کمپینگ‌ها از جمله اقدام‌های این ستاد نوروزی است.وی، با اشاره به اینکه ۲۰ مدرسه با ۱۹۵ کلاس برای پذیرایی از مسافران نوروزی آماده شده است، افزود: ۳۰ هتل، مهمانپذیر و مجتمع‌های توریستی در لنگرود نیز از گردشگران و مسافران پذیرایی کردند.
این مسئول، از ساخت ۲۰ مجتمع و هتل در لنگرود خبر داد و یادآور شد: بالغ بر یک‌هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری لنگرود در حال انجام است.وی، بیشترین بخش سرمایه‌گذاری را در منطقه توریستی چاف و چمخاله دانست و گفت: این سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی در حال انجام است.
کاظمی، درباره میزان ورود مسافران و گردشگران نوروزی به لنگرود، خاطرنشان کرد: تا به امروز بالغ بر یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر وارد لنگرود شدند که میزان ماندگاری بیشتر این مسافران بین دو روز تا یک هفته بوده است.وی، از ساخت کنارگذر در لنگرود خبر داد و افزود: ساخت این کنارگذر در روان سازی ترافیک لنگرود نقش بسیار مهمی دارد.

این مسئول، حمایت از سرمایه‌گذاری را جزو برنامه‌ها عنوان و اظهار کرد: هیچ موانع جدی برای سرمایه‌گذاری در لنگرود وجود ندارد و حمایت‌های اداری و پرداخت تسهیلات دولتی صورت می‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی