گیلانیان
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ Tuesday, 27 September , 2022
آگوست 4, 2014 کد خبر : 28754 خبر ها

۱۱۶ مجوز فعالیت بازرگانی در منطقه آزاد انزلی صادر شد

گیلانیان : سرپرست مدیریت بازرگانی سازمان منطقه آزاد انزلی از صدور ۱۱۶ مجوز فعالیت بازرگانی طی چهار ماهه امسال در این منطقه خبر داد.

علی نظری ظهر یکشنبه در نشست با فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران به مجوزهای اقتصادی صادره در حوزه های بازرگانی – خدماتی، تولیدی و فنی – مهندسی اشاره کرد و افزود: در این مدت ۱۱۶ مجوز فعالیت بازرگانی، ۹۷ مجوز صنفی – خدماتی، ۲۷ مجوز فعالیت تولیدی و ۱۶ فقره نیز در سایر زمینه ها به فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران اعطا شده است.

وی همچنین اظهارداشت: در چهار ماهه نخست امسال تعداد ۱۷ کارت بازرگانی از سوی این معاونت برای بازرگانان فعال در محدوده منطقه صادره شده که در برابر چهار کارت بازرگانی صادره در مدت مشابه سال گذشته بیانگر رشد ۳۵۰ درصدی صدور کارت بازرگانی است.

سرپرست مدیریت بازرگانی سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: کارت‌ های بازرگانی به عنوان سند شناسایی و نظام‌ مندی فعالیت‌ های بازرگانان، طبق قانون صادرات و واردات با اعتبار یک ساله صادر و با قابلیت تمدید اعتبار بوده و ازسوی دیگر ثبت سفارش و ترخیص کالا، واردات از مناطق آزاد، حق‌العمل ‌کاری در گمرک و صادرات کالای مجاز از کاربردهای کارت بازرگانی است.

وی درخصوص مزایای سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی در محدوده منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: آزادی کامل ورود و خروج سرمایه، آزادی مشارکت سرمایه گذاری خارجی تا سقف ۱۰۰ درصد، امکان فعالیت بانک ها و شرکت های بیمه داخلی با همکاری شرکت ها و بانک های بین المللی در عرصه های حمایت و تضمین فعالیت های سرمایه گذاری در این منطقه، اعطای معافیت مالیاتی۲۰ساله به فعالان اقتصادی منطقه، امکان اجاره زمین به سرمایه گذاران خارجی به همراه معافیت تولیدکنندگان از پرداخت هرگونه حقوق گمرکی و سود بازرگانی برای واردات مواد اولیه در محدوده منطقه از مهمترین مزایای قانونی سرمایه گذاری است.

نظری در ادامه از افزایش ۱۰۷ درصدی تعداد صدور مجوزهای فعالیت اقتصادی در این منطقه طی چهارماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و یادآورشد: در همین مدت ۲۵۶ مجوز فعالیت اقتصادی در محدوده این منطقه از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی صادر شده که در برابر ۱۲۴مجوز صادره در سال قبل نشان دهنده افزایش ۱۰۷ درصدی است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی