گیلانیان
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ Monday, 15 August , 2022
مارس 29, 2013 کد خبر : 17863 خبر ها

نماینده ولی فقیه درگیلان :

۱۲ فروردین از بزرگترین اعیاد ملت ایران است

۱۲ فروردین از بزرگترین اعیاد ملت ایران است

گیلانیان : آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت افزود: یوم الله ۱۲ فروردین که با شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی با حضور مردم به تثبیت رسید، حکومت عدل الهی و تحقق وعده حق تعالی در بذل عزت و بزرگی به مستضعفان جهان تجلی یافت.

وی همچنین با بیان اینکه ملت ایران در این روز معنای استقلال طلبی واقعی را به تمامی جهان نشان داد، اظهارداشت: این روز از رخدادهای عظیم و استثنایی تاریخ معاصر در همه پرسی مردمی در رد یا قبول نوع و شکل حکومت در جهان است که امروز با گذشت بیش از ۳۴ سال در راستای هدفی متعالی به سوی افقی روشن در حرکت است.

خطیب جمعه رشت گفت: به فرموده امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی یک امانت بزرگ در دست ملت ایران است و باید با جان و مال از این امانت پاسداری و آن را به نسل های آینده منتقل کنند.

وی در ادامه به سال ” حماسه سیاسی و اقتصادی ” که از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده است اشاره کرد و گفت: تحقق این شعار باعث افزایش عزتمندی کشور و ملت بزرگ ایران در عرصه های بین المللی خواهد شد.

آیت الله قربانی بیان داشت: نامگذاری هر سال از سوی مقام معظم رهبری کاری تشریفاتی و شعاری نبوده بلکه بر اساس نیاز نظام صورت می گیرد بنابراین  عمل به این نامگذاری یک ضرورت عملی برای جمهوری اسلامی است.

وی با اعلام اینکه نخستین حماسه سیاسی در سال ۹۲ برگزاری انتخابات پرشور ریاست جمهوری در خرداد ماه است، افزود: حضور حماسی مردم در این انتخابات بسیاری از مشکلات داخل نظام را برطرف و دماغ آمریکا و دشمنان ریز و درشت انقلاب اسلامی را به خاک می مالد.

امام جمعه رشت همچنین با اشاره به ۱۳ فروردین ماه روز طبیعت از مردم خواست در این روز ضمن استفاده از زیبایی های طبیعت، در حفظ و نگهداری آن نیز کوشا باشند.

وی تاکید کرد: اسلام و روحانیت با شادی و تفریحی که با گناه و خرافات همراه نباشد، مخالف نیست.

آیت الله قربانی گفت: رفتن به دامن طبیعت و تفریح حرکتی بسیار خوب و مورد تائید اسلام است و باید در این روز علاوه برحفاظت از طبیعت و منابع طبیعی، حجاب و عفاف نیز حفظ شود و تفریح به گناه الوده نشود.

وی در ادامه ایام فاطمیه را فرصت مناسبی برای شناخت بیشتر مکتب حضرت زهرا (س) عنوان کرد و یادآورشد: این بانوی دو عالم در عمر کوتاه اما سراسر نورانی خود، چگونگی صحیح زندگی کردن و اطاعت از ولایت فقیه زمان را به بشریت آموخت. منبع :مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی