گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ Wednesday, 8 February , 2023
اکتبر 1, 2012 کد خبر : 12877 دسته‌بندی نشده

به بهانه اولين نشست خبري استاندار گيلان :

راکب ( استور عدالت ) را به کجا می برند ؟

راکب ( استور عدالت ) را به کجا می برند ؟

اختصاصی گیلانیان : وقتی برای اولین بار دو واژه (اسب اشهب) و ( استور عدالت) وارد ادبیات سیاسی گیلان شد صرفنظر از قربت این واژگان جمعی به اجرای عدالت نسبی امیدوار و در مقابل نیز گروهی از دلسوزان و علاقمندان به توسعه و پیشرفت استان دچار نگرانی شدند .

نگرانی از این جهت که نکند دوستان پیرامونی بر اثر کثرت مشغله بی تدبیری کنند و نتوانند تفاوت این دو را از هم تشخیص دهند و باری بهر جهت (اسب اشهب) را همان (استور عدالت) پندارند و راکب آن را به سرنوشت سلفش گرفتار و موجبات خوشحالی مخالفان را فراهم نمایند !

با کمال تأسف هنوز یک ماهی از این بحث نوظهور نگذشته برخی یاران بی سیاست حلاوت این بحث عرفانی را در ذائقه ها تلخ کردند و در عمل بنای دیوار تبعیض را به سبک و سیاق گذشته بنا نهادند که گفته اند :

خشت اول چون نهد معمار کج                     تا ثریا می رود دیوار کج

نمونه این تبعیض “نشست صمیمی با مدیران روزنامه های محلی و جمعی از خبرگزاریها” است که اخیرا به صورت گزینشی برگزار شد .

از برگزار کنندگان این نشست که عمده وظیفه شان رصد رسانه ها است با توجه به شم خبری و جایگاه قانونی انتظار می رفت از وجود پایگاههای تحلیلی خبری رسمی فعال استان مطلع باشند و یا در صورت عدم اطلاع به عنوان یک وظیفه اداری اسامی آنان را از مجاری قانونی که همانا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است استعلام و از آنان نیز برای حضور در این نشست دعوت نمایند تا اجرای عدالتی صورت گرفته باشد .

برگزار کنندگان این نشست به خوبی می دانند در گیلان برخی فعالان تحلیلی خبری دارای پروانه فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد هستند و در عمل نیز ثابت نموده اند که در انجام وظیفه تسلیم : عافیت طلبی ، تطمیع ، تنبیه ، توهین ، تهمت و شکایت نشدند و حتی برخی از آنان بیش از یک سال و نیم است که در حال پرداخت تاوان آزادگی خبری شان هستند .

باز به خوبی می دانند این سایت های تحلیلی خبری در ازای تلاش هائی که کرده و می کنند کمترین توقع مادی ای جز اعاده حیثیت و اجرای عدالت نداشته و ندارند و چون نمی خواهند وامدار کسی و مقامی باشند از اینجهت حتی از یکصد و پنجاه میلیون تومان پولی که استاندار پیشین بر خلاف عرف رایج از محل اعتبارات استانداری تحت عنوانی از طریق خانه مطبوعات به روزنامه ها پرداخت نموده حتی ریالی مطالبه نکردند و یا برخلاف بعضی ها از محل های مختلف با عناوین مختلف پشتیبانی مالی آنچنانی نشدند .

وقتی در این نشست با مخالفان رفق و مدارا می شود عدالت حکم می کند آنانی که در زمان ضرورت عافیت طلبی پیشه نکردند و تمام حیثیت شغلی چند ده ساله شان را بر سر رسالت رسانه ای خود گذاشته اند ، با آنان نیز به اندازه مخالفان رفتار شود  !!؟؟

زیرا در این شرایط حساس که همه برای حفظ کیان گیلانی چشم به موفقیت مدیریت ارشد استان دوخته و مخالفان روی کار آمدن ایشان در انتظار عکس آن هستند و در رسانه های خود به تاریخ ۱۲ شهریور ۹۱ نوشتند : “گیلان برای همیشه تو سری خور خواهد ماند – سخت خواهد گذشت، اما میدان را خالی نکنید” !؟ بنابراین باید تمام همت ها صرف بطلان نظرهای اینچنینی شود نه اینکه نادانسته و ناخواسته در جهت تحقق این نظر باطل و اهانت آمیز تلاش شود !!  

 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی