جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ Friday, 22 June , 2018
شهریور ۱, ۱۳۹۵ کد خبر : 51521 خبر ها

۱۳۰فرصت شغلی گردشگری در گیلان ایجاد می شود

۱۳۰فرصت شغلی گردشگری در گیلان ایجاد می شود

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: با افتتاح پروژه های گردشگری در هفته دولت ۱۳۰ فرصت شغلی دائم و موقت در استان ایجاد می شود.

رضا علیزاده افزود: فرصت های شغلی یادشده شامل یکصد شغل دائم و ۳۰ شغل موقت است.

وی اظهار کرد: افتتاح دو هتل آپارتمان در بندر انزلی و دو مجتمع اقامتی گردشگری در لاهیجان و رودبار از مهمترین پروژه های گردشگری در هفته دولت است.

وی، هفته دولت را فرصتی مغتنم، برای انعکاس جلوه هایی از تلاش خدمتگزاران نظام و تعامل بخش خصوصی در راستای آبادانی ایران زمین خواند و ضمن تجلیل از مقام شامخ شهیدان رجایی و باهنر، اظهارکرد: هفته دولت به عنوان گفتمان وحدت بخش و آینده محور حائز اهمیت است و ارائه عملکرد دولت باید بصورت شفاف انجام شود.

علیزاده ادامه داد: رویکرد دولت یازدهم تقویت روحیه نشاط و امید در جامعه و زمینه تحقق این امر و افزایش اعتماد عمومی مردم نسبت به دولت است که، بیان اقدامات و عملکرد دولت به شهروندان در این راستا انجام می شود.

وی همچنین با اشاره به اهمیت فعالیت های صنایع دستی در اشتغالزایی و معرفی داشته های فرهنگی گیلان، از افتتاح دو کارگاه خراطی، دو کارگاه سفالگری و نیز افتتاح یک کارگاه دوخت لباس محلی در سطح استان درهفته دولت خبر داد.

۸۷ هتل، ۲۳ هتل آپارتمان، ۷۵ مجتمع گردشگری، ۴۷ مهمانپذیر، ۱۰۴۳خانه مسافر ، ۲۳۳ واحد پذیرایی بین راهی و سفره خانه سنتی و ۵۳ دفتر خدمات مسافرتی در گیلان فعال هستند.

در حال حاضر در تاسیسات گردشگری استان شش هزار و ۳۲ نفر شاغل هستند که از این تعداد چهار هزار و ۹۲۶ نفر مرد و یک هزار و ۱۰۶نفر را بانوان تشکیل می دهند.

دوم شهریورماه آغاز هفته دولت است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش