گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
فوریه 8, 2016 کد خبر : 45754 خبر ها

۱۳۵۷ دانش‌آموز گیلان سرود ۲۲ بهمن را اجرا می‌کنند

۱۳۵۷ دانش‌آموز گیلان سرود ۲۲ بهمن را اجرا می‌کنند

گیلانیان : معاون تربیتی و پرورشی مدیر کل آموزش و پرورش گیلان از اجرای گروه سرود همسرایان فجر در قالب یک‌هزار و ۳۵۷ دانش‌آموز این استان با پوشش پرچم مقدس ایران در ۲۲ بهمن خبر داد.

حمیرا ذکی‌پور بعد از ظهر امروز در همایش ادبی «شوق پرواز» با همراهی اعضای کمیته‌ کودک و نوجوان دهه فجر گیلان در سالن نمایش کانون پرورش فکری استان با تبریک دهه مبارک فجر اظهار کرد: ثمره‌ پرورش استعداد‌های کودکان، انسان‌های فرهیخته‌ هستند.

وی با بیان اینکه هنر و ادبیات موجب لطافت‌ روح و اندیشه‌ است، افزود: این استعداد ابتدا باید توسط فرد شناسایی شود و در مرحله بعدی مورد حمایت قرار گیرد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان نقش خانواده‌ها در مسیر استعدادیابی فرزندان تاثیر‌گذار دانست و گفت: بر همین اساس نیاز‌های فرزندان باید مورد توجه والدین قرار گیرد.

وی تاثیر‌گذاری بر رفتار دیگران را زمینه‌ساز فراهم‌‌ آمدن بستر‌های مناسب برای انتقال آموزه‌های دینی و انقلابی عنوان کرد و یادآور شد: این نگاه هنرمندانه می‌تواند سرمشق معلمان و مربیانی قرار گیرد که برای کشف و پرورش قابلیت‌های آینده‌سازان ایران اسلامی گام برمی‌دارند.

ذکی‌پور به روش‌ هدفمند دین مبین اسلام برای تربیت قلب، مغز و دست انسان اشاره کرد و متذکر شد: در تعلیم و تربیت و حکومت بر دل‌های مخاطبان باید مورد توجه تمام فعالان حوزه‌ فرهنگ و هنر و… قرار گیرد.

وی در ادامه از حضور گروه سرود یک‌هزار و ۳۵۷ نفری دانش‌آموزان با عنوان همسرایان فجر با پوشش پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن خبر داد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان نیز در مراسم مذکور با ابراز خرسندی از حضور در جمع دانش‌آموزان و اعضای کارگاه‌های ادبی کانون پرورش فکری، تعاریف مختلف بزرگان عرصه‌ ادبیات از شعر و آثار ادبی را مورد توجه قرار داد.

علی پورحسن از تلاش‌های دست‌اندرکاران برگزاری مراسم مذکور قدردانی کرد و گفت: اینگونه‌ برنامه‌ها در سایه‌ همکاری و همراهی دستگاه‌ها و نهاد‌های فعال در حوزه کودک و نوجوان ادامه می‌یابد.

در همایش مذکور گروه سرود دانش‌آموزان مدارس به هنرنمایی پرداختند و دو سرود با موضوع انقلاب اسلامی به امام (ره)، مقام معظم رهبری و شهدا تقدیم کردند.

در پایان نیز خالقان ۱۲ اثر برگزیده در زمینه‌ شعر، داستان و متن ادبی توسط مسئولان با لوح تقدیر و جایزه تجلیل شدند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی