گیلانیان
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ Tuesday, 27 September , 2022
اکتبر 14, 2014 کد خبر : 30535 خبر ها

مدیرکل منابع طبیعی:

۱۵۳هکتار از اراضی ملی گیلان رفع تصرف شد

۱۵۳هکتار از اراضی ملی گیلان رفع تصرف شد

گیلانیان : مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از رفع تصرف ۱۵۳هکتار از اراضی تصرفی از دست متصرفان عرصه های ملی استان در نیمه نخست امسال خبر داد.

داود زارع با اشاره به رویکرد منابع طبیعی در زمینه حفاظت از عرصه های منابع طبیعی بیان کرد: مشارکت مردمی در ارتباط با اجرای طرح های منابع طبیعی به خصوص حفاظت و بهره برداری در راستای فعالیت های جانبی و استفاده از ظرفیت های موجود در جنگل و مرتع همواره مورد تاکید ماست.

وی در ادامه از وقوع بیش از ۸۰مورد آتش سوزی طی این مدت در استان اشاره و اظهار کرد: وقوع حریق در سطحی معادل ۵۱۰هکتار بوقوع پیوسته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از عموم مردم خواست به محض مشاهده هر گونه آتش سوزی در عرصه های طبیعی مراتب را با شماره تلفن ۱۵۰۷گزارش دهند.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه افزود: در نیمه نخست سالجاری ۵۰۰متر مکعب چوب آلات جهت مصارف روستایی اختصاص که از این میزان حدود ۹۰متر مکعب سهم شهرستان رودسر بوده است.

زارع کشف چوب آلات به میزان ۴۰۰متر مکعب و قطع درختان به میزان ۱۲۲۰متر مکعب را از دیگر اقدامات انجام گرفته از سوی منابع طبیعی استان در این مدت اشاره کرد.

وی یادآور شد: در زمان حاضر یک میلیون و ۱۷هزار هکتار اراضی جنگلی، مرتع و ساحلی در استان وجود دارد که با ۱۷۵نیروی حفاظتی حفاظت و مدیریت می شود.

گفتنی است رودسر در ۷۵کیلومتری شرق مرکز استان گیلان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی