گیلانیان
جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ Friday, 27 January , 2023
فوریه 22, 2013 کد خبر : 17493 خبر ها

استاندار گیلان :

۱۹۱۴ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد آزاد

۱۹۱۴ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد آزاد

گیلانیان : صبح امروز ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند بریاست مهندس کیهان هاشم نیا استاندار گیلان برگزار شد .

در این جلسه که حشمتی رئیس کل دادگستری ، کامران زاده مدیرعامل و عضو هئیت مدیره ستاد دیه گیلان و سایر اعضای این ستاد حضور داشتند .
مهندس کیهان هاشم نیا استاندار گیلان گفت : ستاد دیه استان گیلان براساس آموزه های دینی و اعتقادی براین باور است که با جدیت کامل و تلاش بی وقفه وظایف خداپسندانه خود را در فضایی از مسئولیت پذیری و مهرورزی بنحو شایسته انجام دهد .

وی افزود :  این ستاد در سالهای ۹۰ و ۹۱ توانسته ۱۹۱۴ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد محبوس در زندانها را آزاد و به کانون گرم خانواده شان باز گرداند .

استاندار گیلان اضافه کرد :  برای تعداد ۱۹۱۴ نفر زندانی مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان در محاکم سطح استان محکوم شده بودند که با انجام کارهای مدد کاری و جلسات مکرر و مستمر و مشاوره های چهره به چهره ستاد دیه استان مشکلات این تعداد زندانی حل و فصل گردید .

وی از مبلغ ۱۷۰ میلیارد تومان گذشت و بخشودگی  شاکیان خبر داد و ابراز داشت : شاکیان ۸۵% حق مسلم خود را بخشیده اند و ستاد دیه با رقم ۱۵% مشکلات این تعداد زندانی را حل و فصل نموده است و این امرنشان می دهد که در کنار کارها ی ارزشمند اعضای ستاد دیه چه مردم بخشنده ای داریم .

در ادامه این جلسه حشمتی رئیس کل دادگستری گفت : ستاد دیه جرائم غیرعمد گیلان مبتنی بر کاهش جمعیت کیفری و خالی شدن  زندانها از محکومین جرایم غیر عمد فعالیت می کند .

وی افزود : این ستاد مصممم است با جدیت تمام و پیگیری مستمر اهداف پیش بینی شده را اجرایی و عملیاتی نماید .

کامران زاده مدیرعامل ستاد دیه استان گیلان هم گفت : این ستاد از همه امکانات بالقوه دولت و مردم عزیز و فداکار بهره گرفته تا زندانیان جرایم غیر عمد و افراد واجد الشرایط اززندان ها خارج و به کانون گرم خانواده های خود بازگردند .

وی افزود : از ۱۹۱۴ نفر زندانی فقط ۸۰۰ نفر در۱۰ ماهه سال ۹۱  آزاد شده اند .

کامرانزاده از حمایت های همه جانبه استاندار گیلان ، دستگاه قضایی و سازمان زندانها صمیمانه تقدیر و تشکر کرد و بیان داشت : برای تداوم خدمت خداپسندانه وآرامش در زندانهای گیلان و همچنین جلوگیری از پاشیده شدن خانواده های زندانیان جرائم غیر عمد و استمرار این سنت حسنه تأمین بخشی از هزینه های اداری و عملیاتی ستاد دیه ضروری است .

منبع : استانداری گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی