گیلانیان
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023
اکتبر 8, 2012 کد خبر : 13151 خبر ها

مدیرعامل شركت پرورش كرم ابریشم:

۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه نوغانداری اختصاص یافت

۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه نوغانداری اختصاص یافت

گیلانیان : مدیرعامل شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم کشور گفت: ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی در سال جاری برای طرح توسعه نوغانداری و صنایع جانبی در گیلان اختصاص یافته است.

‘فرزان پور رمضان’  افزود: در سال گذشته نیز ۱۴۶ نفر از نوغانداران استان گیلان، چهار میلیارد و ۱۹۲ میلیون ریال تسهیلات بانکی برای ساخت تمبار دریافت کردند.  وی ادامه داد: همچنین در سال جاری؛ ۳۵۰ هزار اصله نهال توت اصلاح شده در اسفند ماه بین نوغانداران کشور به صورت رایگان توزیع می شود.

مدیرعامل شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم اظهار کرد: در سال گذشته نیز ۲۱۵ هزار اصله نهال توت اصلاح شده در استان گیلان و ۱۳۵ هزار اصله نیز در سایر استان ها بین نوغانداران به صورت رایگان توزیع شد.

وی همچنین از ایجاد رشته نوغانداری در مقطع کاردانی در پردیس لیف شاگرد شهرستان صومعه سرا با همکاری مرکز آموزش کشاورزی میرزا کوچک خان گیلان خبر داد و گفت: این رشته به منظور ارتقاء سطح علمی و فنی نوغانداری ایران در راستای اجرای مفاد آیین نامه ساماندهی نوغانداری و صنایع جانبی ابریشم در استان راه اندازی شده است.

به گفته پوررمضان؛ علاقه مندان به این رشته تحصیلی می توانند از طریق سازمان سنجش نسبت به ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، استان گیلان با تولید حدود ۵۵ تا ۶۰ درصد پیله تر و برخورداری از بیشترین تعداد بهره‌بردار فعالیت نوغانداری در کشور، به عنوان قطب فعالیت نوغانداری در ایران محسوب می‌شود

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی