گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ Wednesday, 8 February , 2023
ژانویه 22, 2013 کد خبر : 16651 خبر ها

استاندار گیلان خبر داد:

۲۱ بیمارستان تا سال ۹۲‏ در گیلان افتتاح می شود

۲۱ بیمارستان تا سال ۹۲‏ در گیلان افتتاح می شود

گیلانیان : استاندار گیلان از افتتاح ۲۱ بیمارستان استان تا سال ۹۲ خبر داد و گفت: ساخت تمام این بیمارستان‌ها در دولت نهم و دهم بوده است.

کیهان هاشم‌نیا در جمع فرمانداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی و مسئولان روابط عمومی‌های استان با بیان اینکه در بیان دستاوردها و خدمات نظام لازم است که از حالت کلیشه‌ای خارج شویم، اظهار کرد: شیوه‌های علمی و جدید برای اطلاع‌رسانی‌ها بسیار ضروری است.

وی با بیان اینکه تکرار بیان خدمات نظام مهم است، گفت: در این  زمینه باید از شیوه‌های ملال‌آور جلوگیری کرد.

استاندار گیلان برخی از دستاوردهای بی‌نظیر انقلاب را با هیچ معیاری قابل قیاس با گذشته ندانست و گفت: شاخص‌هایی مانند استقلال سیاسی ، آزادی و خودکفایی کشورمان را نمی‌توانیم با زبان اعداد و ارقام بیان کنیم.

وی با اشاره به اینکه در زمان طاغوت لوله گاز از گیلان به شوروی سابق وصل شده بود، اما هیچ‌ کدام از شهرهای استان گاز شهری نداشت، خاطر نشان کرد: با خدمات انجام شده وضعیت گذشته را با زمان حال نمی‌توانیم مقایسه کنیم

هاشم‌نیا تعداد دانشجویان گیلان در ابتدای انقلاب را تنها ۶۵۰ نفر عنوان کرد و افزود: اکنون ۱۴۴ هزار دانشجو در گیلان مشغول به تحصیل هستند که ظرفیت پذیرش هر ماه، استان برابر مجموع آن دوران است.

وی با بیان اینکه وضعیت بهداشتی نامناسبی در ابتدای انقلاب وجود داشت، یادآور شد: آمار خانه‌های بهداشت گیلان از ۶۰ خانه اکنون به یک‌هزار خانه بهداشت رسیده است که با بهره‌برداری از ۱۲ شبکه بهداشت دیگر می‌توانیم، جشن پایان ساخت خانه بهداشت در استان را برگزار کنیم.

استاندار گیلان از افتتاح ۲۱ بیمارستان استان تا سال ۹۲ خبر داد و عنوان کرد: زمان ساخت تمام این بیمارستان‌ها در همین دولت بوده است، در حالی که این میزان بهره‌برداری در یک سال بیشتر از مجموع بیمارستان‌های ساخته شده استان در زمان طاغوت است.

وی میزان عملکرد نظام در زمینه خدمت به مردم را قابل قیاس با گذشته ندانست و متذکر شد: از ۲ هزار و ۸۰۰ روستای استان، اکنون تنها ۱۱ روستا برق‌دار نیستند و میزان شاخص بهره‌مندی گیلان در بخش آب شرب روستایی به ۷۰ درصد و گاز ۶۴ درصد رسیده است.

هاشم‌نیا ساخت ۲۱ سد، افزایش تعداد مسکن‌های استان در خرداد سال آینده از میزان جمعیت خانوارها و ساخت راه‌آهن را از جمله دستاوردها و تلاش‌های دولت نهم و دهم در قالب خدمات نظام عنوان کرد و افزود: باید تلاش کرد با روش هنرمندانه تحولات عظیم انقلاب را بیان کرد.

وی، کشف میدان گازی سردار جنگل، آماده افتتاح ۲۱ طرح مهر ماندگار، افزایش ظرفیت استان در تولید محصولات فولادی به ۱۰ درصد از کل کشور، توسعه و ساخت بنادر مختلف در آستارا، بندر انزلی، زیبا کنار، تالش، کیاشهر و لنگرود را از دیگر اقدام‌های بزرگ دولت احمدی‌نژاد نامید که نیازمند بازگویی هنرمندانه است.

این مسئول، مجموعه خدمات صورت گرفته را موجب تحولات عظیم گیلان در راستای پیشرفت و توسعه نامید و اذعان داشت: باید افسرانی را تربیت کنیم که این اقدام‌ها را اشاعه کنند.

منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی