گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
فوریه 22, 2014 کد خبر : 24976 خبر ها

۲۲۰تن انواع ماهیان استخوانی در سواحل رودسر صید شد

۲۲۰تن انواع ماهیان استخوانی در سواحل رودسر صید شد

گیلانیان : رییس اداره شیلات شهرستان های رودسر و املش از صید ۲۲۰تن انواع ماهیان استخوانی از آغاز صید تاکنون در سواحل رودسر خبر داد .

ˈعلی اکبر قربان نیا ˈ : این میزان صید از سوی ۱۳شرکت تعاونی پره صیادی با عضویت یکهزار صیاد در ۴۵کیلومتر نوار ساحلی رودسر انجام شده که این میزان صید از نوع ماهی سفید، کفال و سایر گونه ها را با انجام یک هزار و ۴۵۰مرحله پره کشی بدست آورده اند.

وی ارزش اقتصادی این میزان صید را سه میلیاردو ۷۴۰میلیون تومان اعلام کرد.

قربان نیا در ادامه از اجرای ۱۵طرح شیلاتی از آغاز سالجاری تاکنون در این شهرستان ها در قالب احداث مزارع پرورش آبزیان (سردابی و گرمابی) خبر داد.

وی اظهار کرد: با اجرای این طرح ها بیش از ۲۰۰تن بر ظرفیت تولید آبزیان پرورشی در این شهرستان ها نسبت به سال گذشته افزوده شده است.

قربان نیا ادامه داد: در این راستا دو میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان این طرح ها داده شده که اشتغال ۵۰نفر را بصورت مستقیم فراهم کرده است.

وی هدف از اجرای این طرح ها را ایجاد اشتغال پایدار و بهره وری مناسب در تولید گونه های پرورشی آبزیان اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، چهار هزار ماهیگیر در ۳۰۰ کیلومتر آب های ساحلی خزر در محدوده گیلان از آستارا تا چابکسر در فصل صید فعالیت دارند.

صید ماهیان استخوانی از خزر به طور معمول در استان های شمالی از بیستم مهر تا بیستم فروردین ماه سال بعد انجام می شود و در بقیه ایام سال ( هنگام تخم ریزی ماهیان تا رسیدن به وزن اقتصادی ) صید ماهی ممنوع است./منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی