گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
اکتبر 10, 2014 کد خبر : 30366 خبر ها

۲۳میلیارد تومان اعتبار به ۱۲۹ پروژه شهرستان رشت اختصاص یافت

۲۳میلیارد تومان اعتبار به ۱۲۹ پروژه شهرستان رشت اختصاص یافت

گیلانیان : فرماندار شهرستان رشت از اختصاص ۲۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل تبصره ۲۲ ماده ۱۸۰ قانون برنامه بودجه امسال به ۱۲۹ پروژه این شهرستان اختصاص یافت.

سید عیسی مهدوی ظهر پنجشنبه در سومین نشست کمیته برنامه ریزی امسال شهرستان رشت با گرامیداشت دهه ولایت و تسلیت به مناسبت درگذشت پدر شهیدان تامینی افزود: از محل تملک دارایی های این شهرستان امسال ۱۹ میلیارد و ۷۷۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به ۳۱۳ پروژه شهرستان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه مجموع اعتبارات امسال ۳۰ درصد کاهش داشته اما از نظر تخصیصی نسبت به ۱۸ درصد سال گذشته به میزان بیشتری جذب شده است، اظهار داشت: از محل دو درصد اعتبارات نفت و گاز دو میلیارد و ۵۳۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در ۵۱ پروژه هزینه می شود که از تخصیص مناسبی برخوردار بوده است.

فرماندار شهرستان رشت ادامه داد: اکثر پروژه های این شهرستان نیمه تمام بوده و پروژه های جدید نیز کمتر ۱۰ درصد پروژه ها را شامل می شود بر این اساس انجام فعالیت های اجرایی برای افتتاح هرچه سریعتر  پروژه های نیمه تمام نقطه عطفی در خدمات رسانی به مردم به شمار می رود.

وی همچنین گفت: در جلسه نخست کمیته برنامه ریزی طی سال جاری ۱۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای ۳۱۳ پروژه توزیع شده و در جلسه دوم نیز از دو درصد نفت و گاز دو و نیم میلیارد تومان برای ۴۹ پروژه به دستگاه های اجرایی شهرستان رشت ابلاغ شده است.

مهدوی افزود: از محل اعتبارات تبصره ۲۲ ماده ۱۸۰ قانون برنامه بودجه امسال ۴۷ درصد از سهم گیلان و ۴۲ درصد ازسهم شهرستان رشت یعنی ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای ۵۸ پروژه ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه تخصیص اعتبار در گیلان طی شش ماهه نخست امسال از دو منبع دو درصد نفت و گاز و اعتبارات استانی ۵۰ درصد بوده است، اظهار داشت: به طور میانگین بین ۴۱ تا ۵۵ درصد از این اعتبارات به دستگاه های اجرایی استان ابلاغ شده است.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر اینکه برای حوادث خاص آب آشامیدنی روستایی امسال اعتبار درنظر گرفته شده است، ادامه داد: در آینده ای نزدیک سهم این شهرستان از اعتبارات مورد نظر که در حال توزیع بوده مشخص خواهد شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست از اغاز عملیات اجرایی جاده سنگر به کوچصفهان با ۱۷ میلیارد تومان اعتبار آغاز می شود، گفت: علاوه بر این اجرای دو جاده دیگر در بخش های شهرستان رشت در آینده ای نزدیک آغاز خواهد شد.

غلامعلی جعفرزاده اظهار داشت: بر این اساس امسال عملیات اجرایی جاده مرگ سنگر به کوچصفهان با موافقت وزیر راه و شهرسازی آغاز می شود و در بودجه سال آینده نیز اعتباری برای دو جاده دیگر بخش های شهرستان رشت در نظر گرفته خواهد شد./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی