گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز سه شنبه,۲۶ام دی ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی سه شنبه,۲۶ام دی ۱۳۹۶

نماینده مردم بندرانزلی :

۲۳ درصد مردم انزلی بیکار هستند/ عدم اتصال شبکه ریلی به انزلی توجیه اقتصادی ندارد

گیلانیان : نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیکاری ۲۳ درصدی مردم انزلی علیرغم اعلام کاهش نرخ بیکاری به زیر ۱۰ درصد از سوی مسئولان، گفت: اگر راه‌آهن به انزلی نرسد اصلاً توجیه اقتصادی ندارد چون برای این خط ریلی دو میلیون تن بار و ۳۰۰ هزار مسافر در نظر گرفته شد است.

حسن خسته بند امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گیلان با اشاره به فضای بی‌پولی در جامعه اظهار کرد: گزارش‌هایی که از سوی مسئولان برنامه‌وبودجه ارائه‌شده باید در اختیار مدیران کل استان قرار بگیرد و واقعی و غیرواقعی بودن آن‌ها مورد ارزیابی قرار بگیرد.

وی با اشاره به تناقض آماری در خصوص نرخ بیکاری شهرستان افزود: عنوان‌شده نرخ بیکاری در انزلی تک‌رقمی شده اما من سند دارم که در حال حاضر ۲۳ درصد مردم شهرستان و واجدین شرایط کار بیکار هستند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاستی‌ها در رابطه با تالاب انزلی گفت: برای ساماندهی تالاب انزلی حدود ۹ میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار هستیم اما این در حالی هست که دو میلیارد تومان فقط برای تالاب جلسه گذاشته‌ایم و حرف زده‌ایم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بر لزوم ساماندهی تالاب انزلی تاکید کرد و گفت: در ۲۳ هکتار از تالاب انزلی رسوب‌گذاری شده و نباید با سهل‌انگاری همان قضیه خشکی دریاچه ارومیه برای ما پیش بیاید.

خسته بند با اشاره به فاضلاب انزلی، کنارگذر انزلی-رضوانشهر و ماهی در قفس گفت: توجه به زیرساخت‌های توسعه‌ای در شهرستان بندرانزلی نیازمند اعتبارات و منابع بیشتر است و دولت باید توجه بیشتری در این حوزه‌ها داشته باشد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی به لزوم توجه دولت به ناجیان غریق در دریای و سواحل انزلی اشاره داشت و گفت: موضوع نجات‌غریق در انزلی با ۱ میلیارد تومان حل می‌شود اما باید گفت جمعیت ناجیان غریق روزبه‌روز در حال کاهش است و اکنون از ۲۷ نفر به ۶ نفر رسیده‌اند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی همچنین اشاره‌ای به موضوع بیمه صیادان و صاحبان پره پرداخت و گفت: قرار بود در راستای هدفمندی یارانه‌ها دولت صاحبان و فعلان پره را بیمه کند اما با نامه‌نگاری‌ها صورت گرفته کار بیمه صیادان سخت‌تر شد است.

وی از عدم اختصاص بودجه به مراکز درمانی انتقاد کرد و گفت: قرار بود ۳۰ میلیارد تومان سازمان برنامه بودجه به بیمارستان‌ها بدهد و همین مقدار نیز وزارت بهداشت مکلف بود بپردازد اما بااینکه وزارت بهداشت ۱۵ میلیارد تومان پرداخت کرده متأسفانه از تخصیص اعتبار سازمان برنامه‌وبودجه خبری نیست و وضعیت درمان استان بسیار خطرناک است و هرلحظه امکان اعتصاب کارکنان و کادر پزشکی وجود دارد.

نماینده مردم انزلی در مجلس به واگذاری راه‌آهن به شرکت چینی تاکید کرد و گفت: اگر راه‌آهن به انزلی نرسد اصلاً توجیه اقتصادی ندارد چون برای این خط ریلی دو میلیون تن بار و ۳۰۰ هزار مسافر در نظر گرفته شد است.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار