گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
آگوست 24, 2014 کد خبر : 29183 خبر ها

به مناسبت هفته دولت

همزمان با هفته دولت ۱۱ پروژه منطقه آزاد انزلی به بهره برداری می رسد

همزمان با هفته دولت ۱۱ پروژه منطقه آزاد انزلی به بهره برداری می رسد

گیلانیان : رضا مسرور عصر امروز در نشست سازمان منطقه آزاد انزلی با تبریک هفته دولت اظهار کرد: همزمان با هفته دولت ۱۱ پروژه منطقه آزاد انزلی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی اعتبار هزینه شده برای این تعداد پروژه را ۱۸۲ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در این هفته عملیات اجرایی چهار پروژه دیگر با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال آغاز می‌شود.

مدیر عامل منطقه آزاد انزلی گفت: این پروژه‌ها در حوزه‌های زیرساختی برق و آب، راه‌سازی و در زمینه‌های خدمات شهری و روستایی، ورزشی، گردشگری و عمران روستایی است.

به گفته وی، تأسیسات آب مشتمل بر اجرای ایستگاه پمپاژ و احداث مخزن زمینی یک‌هزار متر مکعبی و مخزن هوایی ۱۰۰ متر مکعبی به همراه اجرای شبکه توزیع و تأمین آب در این محدوده افتتاح می‌شود.

مسرور افتتاح تأسیسات و شبکه توزیع آب محدوده فاز صنعت، تجارت و گردشگری منطقه را از دیگر پروژه عمرانی و زیرساختی سازمان منطقه آزاد اعلام کرد.

وی بهره‌برداری از زمین فوتبال ساحلی مجهز در منطقه آزاد انزلی را در طرح ساحلی منطقه را از جمله برنامه‌ها بیان کرد و ادامه داد: طرح‌های توسعه و نگهداری فضای سبز و تکمیل محوطه‌سازی فاز تجارت منطقه آزاد انزلی نیز در هفته دولت افتتاح می‌شود.

مدیر عامل منطقه آزاد انزلی از آغاز به‌کار پست برق ۶۳٫۲۰ کیلوولت منطقه آزاد انزلی در هفته دولت خبر داد و یادآور شد: پست GIS برق و خط مدار برق منطقه آزاد انزلی با همکاری شرکت برق منطقه‌ای گیلان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی هزینه این پروژه را ۱۳۱ میلیارد ریال از محل درآمدهای سازمان منطقه آزاد انزلی عنوان کرد و گفت: این پروژه به منظور تأمین برق مورد نیاز شرکت‌های فعال در محدوده فاز صنعت، تجارت و گردشگری منطقه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مسرور بهره‌برداری امکانات جدید در مجموعه خدماتی، رفاهی و گردشگری طرح ساحلی این منطقه خبر داد و افزود: احداث ۲۶ آلاچیق در نوار ساحلی و نصب تجهیزات مبلمان شهری در هفته دولت افتتاح می‌شود.

وی احداث سرویس بهداشتی در نوار ساحلی و زیباسازی محیط با استفاده از چراغ‌های دفنی و آبشاری به طول ۵۰۰ متر در نوار ساحلی و… را از مجموعه امکاناتی دانست که به صورت رسمی در هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی از آغاز به‌کار سیستم‌های کاداستر و یکپارچه شهرسازی این منطقه در هفته دولت خبر داد.

به گفته وی، سیستم کاداستر به منظور تهیه نقشه در مقیاس ۱:۵۰۰ از محدوده منطقه آزاد انزلی با تعیین ابعاد مالکیتی ملک و ثبت مشخصات مالک به صورت UTM خدمات‌رسانی می‌کند.

مسرور خاطرنشان کرد: سیستم یکپارچه شهرسازی با هدف تسهیل در ارائه خدمت به متقاضیان صدور پروانه ساختمانی فعالیت می‌کند./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی