گیلانیان
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 30 November , 2022
سپتامبر 19, 2012 کد خبر : 12598 خبر ها

مدیر کل تعاون در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اعلام کرد :

۲۶ هزار فرصت شغلی از محل مشاغل خانگی و کسب و کار خرد در گیلان ایجاد شد

۲۶ هزار فرصت شغلی از محل مشاغل خانگی و کسب و کار خرد در گیلان ایجاد شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: ۲۵ هزار و ۷۸۱ فرصت شغلی از محل تسهیلات مشاغل خانگی و کسب و کار کوچک طی سال گذشته در استان ایجاد شده است .

ˈخلیل حنیفˈ روز سه شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان افزود: ۹۵۵ میلیارد و ۴۵۱ میلیون ریال سهم استان از تسهیلات مشاغل خانگی و کسب و کار خرد برای ایجاد این تعداد فرصت شغلی در سال ۹۰ بود که ۹۵ درصد محقق شده است .
وی ادامه داد: از این تعداد ۲۲ هزار و ۲۵۰ فرصت شغلی با ۶۷۰ میلیارد ریال از محل تسهیلات مشاغل خانگی باید در استان ایجاد می شد که تاکنون ۲۱ هزار و ۱۱۰ فرصت شغلی با ۶۳۳ میلیارد ریال تسهیلات در گیلان ایجاد شده است.
حنیف خاطرنشان کرد: در بخش تسهیلات کسب و کار کوچک نیز سه هزار و ۶۳۱ فرصت شغلی با ۳۳۳ میلیارد ریال سهمیه استان گیلان بود که چهار هزار و ۵۴۷ فرصت شغلی با ۳۲۳ میلیارد ریال تسهیلات محقق شده است.
وی اظهار داشت: استان گیلان با جذب ۹۵ درصد تسهیلات مشاغل خانگی و کسب و کار کوچک، بالاترین درصد جذب در این زمینه را بین استان های کشور دارد این درحالیست که این میزان در برخی استان های کشور کمتر از ۱۰ درصد بوده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: در سال جاری نیز ۹۰۰ میلیارد ریال برای ایجاد مشاغل خانگی و ۴۴۰ میلیارد ریال برای کسب و کار کوچک به استان اختصاص یافته است.
حنیف اضافه کرد: ۹۹ هزار فرصت شغلی نیز تعهد استان در بخش مشاغل خانگی و کسب و کار کوچک در سال گذشته بود که امسال این تعهد کمتر شده اما میزان تسهیلات نسبت به پارسال افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: در بخش تسهیلات زودبازده که از سال ۸۴ پرداخت آن شروع شده؛ ۱۲ هزار و ۸۹۰ میلیارد ریال کل اعتبارات ابلاغی به بانک های استان است که براساس آخرین گزارش بانک ها؛ ۱۲ هزار میلیارد ریال تاکنون انعقاد قرارداد شده است .

منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد