گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
جولای 9, 2014 کد خبر : 28346 خبر ها

۲۶۰۰ واحد صنعتی در گیلان فعالیت می کند

۲۶۰۰ واحد صنعتی در گیلان فعالیت می کند

گیلانیان : ریس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه توجه به تولید می‌تواند یکی از مقوله‌های مقابله با بیکاری باشد گفت: در گیلان دو هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی فعالیت می‌کنند.

علی منتظری، ریس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در همایش تجلیل از صنعتگران استان امروز(۱۸ تیر) در سالن شهید انصاری مجتمع فرهنگی خاتم الانبیاء(ص) برگزارشده بود اظهارکرد: اگر به صنعت و معدن توجه کنیم بسیاری از مشکلات بیکاری دراستان حل خواهد شد.

وی با اشاره به صنایع فولاد گیلان افزود: ظرفیت ایجاد شده فولاد در گیلان چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تن است که ۲ هزار و ۶۰۰ نفر مشغول فعالیت در این بخش هستند و تولید فولاد گرم گیلان ۲ میلیون تن ظرفیت دارد که در کشور رتبه ۲ را به خود اختصاص داده است.

ریس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان افزود: ۸۰۰هزارتن در گیلان فولادخام تولید می‌شود که دارای رتبه سه کشوری است.

وی به صنعت چوب گیلان پرداخت وگفت: گیلان دربرش اندام چوب در کشور دارای رتبه اول است تاکنون ۱۰ واحد جواز صادر شده است که در این بخش ۲ هزار و ۵۰۰نفرمشغول فعالیت هستند.

منتظری اظهارکرد: طرح‌های نیمه تمام صنعتی در گیلان وجود دارد که برای تکمیل آنها پنج هزارمیلیارد تومان اعتبار نیاز است که با اتمام این پروژه‌ها ۳۷ هزارنفربه طور مستقیم جذب بازار کار خواهند شد.

وی به معدن استان اشاره کرد وگفت: سال گذشته هشت میلیون تن ذخایر معدنی درگیلان استخراج شده است که یک هزار و ۸۰۰ نفر در این بخش به طور مستقیم جذب بازار کار شده‌اند و ۲میلیون و ۴۰۰ هزارتن سیمان در گیلان تولید می‌شود.

وی گفت: باید با برنامه ریزی به اکتشافات کل استان بپردازیم و ذخایرمعدنی را شناسایی ودرصدد استخراج آن برآییم که این خود در اشتغال واقتصاد استان موثرخواهد بود.

ریس سازمان صنعت ومعدن گیلان به تجارت استان اشاره واذعان کرد: یکصد واحد تجاری درگیلان فعالیت می‌کند.

وی اضافه کرد: در گیلان ۱۰۲ انبار ذخیره کالا وجود دارد که این انبارها ظرفیت بیش از ۳۰۰هزارتن کالارا دارند و در حال حاضر شرکت‍های غذایی استان ۱۹۱ واحد است.

منتظری به قالی بافی دراستان اشاره و اظهار کرد: ۱۰ هزار قالی باف در گیلان شناسایی شده است که هفت هزار نفر زیر پوشش بیمه قرار گرفته‌اند و۳۹ کارگاه قالی بافی درگیلان وجود دارد.

وی به برنامه های سازمان در حوزه تجارت پرداخت و گفت : ساماندهی واحدهای صنفی فاقد پروانه، تلاش در جهت برتر سازی محصولات صادراتی، ایجاد فروشگاه‌های بزرگ در نقاط مختلف استان، ایجاد شهرک‌های مختلف صنفی و …. از جمله مهمترین برنامه‌های این سازمان در حوزه تجارت است.

ریس سازمان صنعت و معدن و تجارت گیلان افزود : در گیلان دو هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی و ۳۱ مرکز صنعتی فعالیت می کنند که ۸۷ هزارنفر به طورمستقیم در این بخش مشغول کار هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی